"ERASMUS+" dasturining SPACECOM yangi o'quv dasturi bo'yicha seminar-trening
Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida 29-31 mart kunlari “Sun'iy yo'ldosh tizimlari va kommunikasiya injeniringi” yo'nalishi bo'yicha yangi o'quv dasturi va NICoPA -"New and Innovative courses for Precision Agriculture" hamkorlikida "Small Satellite System Engineering Course" nomli seminar-trening o'tkazildi. Unda “Yer resurslarini boshqarish” fakulteti “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasida professor o'qituvchilari ham ishtirok etishib qaytdilar. Seminar-treningda Kosmik tizimlarining yangi avlodlari va zamonaviy sun'iy yo'ldosh tizimlari rivojlanish bosqichlari to'g'risida ma'lumotlar berildi.
“Yer resurslarini boshqarish” fakulteti “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasi assistenti Islomov O'tkir Pirmetovich axboroti

Семинар-тренинг по новой учебной программе SPACECOM программы ERASMUS +
29-31 марта в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада Аль-Хорезми в сотрудничестве с новой учебной программой по направлению «Спутниковые системы и инженерия связи» и с NICoPA «Новые и инновационные курсы для точного земледелия» был проведен семинар-тренинг на тему «Курс по проектированию малых спутниковых систем».
В семинаре также приняли участие профессорско-преподавательский состав кафедры геодезии и геоинформатики факультета управления земельными ресурсами. На семинаре-тренинге была представлена ​​информация о новых поколениях космических систем и этапах развития современных спутниковых систем.