Akademik bilan uchrashuv
“Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchan energiya manbalari” kafedrasi mudiri D.Qodirov tashabbusi bilan 2019 yil 1 iyunida O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining haqiqiy a’zosi texnika fanlari doktori, akademik Zaxidov Romen Abdullaevich bilan institutimizning “Elektr energetikasi” yo‘nalishi 2 va 3-bosqich talabalari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda talabalar o‘zlarining “Qayta tiklanuvchan energiya manbalari” fanidan tayyorlagan ishlanmalari bilan qatnashdilar va akademik R.A.Zaxidovdan kerakli ko‘rsatmalarni oldilar.
Bundan tashqari akademik R.A.Zaxidov tomonidan Respublikamiz Prezidenti Sh.M.Mirziyoev tomonidan chiqarilayotgan “Qayta tiklanuvchan energiya manbalaridan foydalanish bo‘yicha” qonunlarning hayotimizda tutayotgan o‘rni va muhimligi to‘g‘risida talabalarga qiziqarli tarzda ma’lumot berdilar. Uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga to‘laqonli javob olishdi.

Встреча с академиком
1 июня 2019 года по инициативе заведующего кафедрой электроснабжения и возобновляемых источников энергии Д. Кодирова была организована встреча с действительным членом Академии наук Республики Узбекистан, доктором технических наук, академиком Захидовым Роменом Абдуллаевичем со студентами 2 и 3 курсов направления «Электроэнергетика». На встрече приняли участие студенты со своими разработками по предмету «Возобновляемые источники энергии», они получили необходимые указания от академика З. Р.Захидова.
Также академик Р.А.Захидов дал интересную информацию о роли и значении Постановления Президента Республики Узбекистан от 26.05.2017 г. N ПП-3012 «О программе мер по дальнейшему развитию возобновляемой энергетики, повышению энергоэффективности в отраслях экономики и социальной сфере на 2017-2021 годы». Во время встречи студенты получили полные ответы на свои вопросы.