Xotira muqaddas-xotira sharaf
Yunusobod tumani 53 sonli o‘rta maktabda 9 may umumxalq bayrami – Xotira va Qadrlash kuni munosabati bilan Ikkinchi jahon urushida hamda mustaqillik yillarida xizmat burchini bajarish chog‘ida halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarining xotirasini yod etish hamda fashizm ustidan qozonilgan g‘alabaning 74 yilligini nishonlash maqsadida 53 - maktab ma’muriyati hamda Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti harbiy kafedrasi hamkorligida «XOTIRA MUQADDAS-XOTIRA SHARAF» mavzusida tadbir tashkil etishdi.
Tadbirda O‘zbekiston Milliy tiklanish partiyasi Yunusobod tumani deputati Musaev Ulug‘bek Yo‘ldoshevich, «Anorzor» «Husnobod» mahalla fuqarolar yig‘ini oqsoqollari, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti harbiy kafedra professor o‘qituvchilari va talabalari, 53 - maktab o‘quvchilari hamda o‘quvchilarning ota-onalari ishtirok etishdi. Tadbirni 53 - sonli maktab direktori Xudoyorova Firuza Mirkamilovna kirish so‘zi bilan ochib berdi. Shundan so‘ng, deputat Musaev Ulug‘bek Yo‘ldoshevich tadbir ishtirokchilarini bayram bilan tabrikladi. Mahalla oqsoqollari so‘zga chiqib urush davridagi qiyinchiliklar va ularni mardonavor yengib o‘tgan vatandoshlarimizni xotirlashdi.
Harbiy kafedra katta o‘qituvchisi Ergashev Xaydar Ikramovich mustaqillik yillarida xizmat burchini bajarish chog‘ida halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarini xotirlab nutq so‘zladi. Tadbirning badiiy qismida maktab o‘quvchilari tomonidan Ikkinchi jahon urushini aks ettiruvchi kichik sahna ko‘rinishlari, maktabda sportning «Taekvando» turi bo‘yicha tashkil etilgan to‘garak a’zolarining ko‘rgazmali chiqishlari, ayniqsa harbiy kafedra talabalari tomonidan qo‘l jangi elementlaridan tashkil topgan ko‘rgazmali chiqishi namoyish etilishi barcha tadbir ishtirokchilari tomonidan qizg‘in kutib olindi.
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muxandislari instituti harbiy kafedrasi boshlig‘I R. Minlishev axboroti

Память – священна, память - почетна
В сотрудничестве с администрацией средней школы № 53 Юнусабадского района и военной кафедрой Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства было организовано мероприятие «Память – священна, память - почетна», посвященное памяти военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов, погибших во время Второй мировой войны и в годы независимости, а также празднованию 74-й годовщины победы над фашизмом.
В мероприятии приняли участие депутат Демократической партии Узбекистана «Миллийтикланиш» Юнусабадского района Мусаев Улугбек Юлдашевич, старейшины махалли «Анорзор» и «Хуснобод», профессорско-преподавательский состав военной кафедры и студенты Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, учащиеся и родители учеников школы. Со вступительной речью мероприятие открыла директор средней школы № 53 ХудойороваФирузаМиркамиловна.Затем депутат Мусаев Улугбек Юлдашевич поздравил участников мероприятия с праздником.Старейшины махаллей в своих выступлениях рассказали о трудностях, которые преодолели наши соотечественники во время войны.
Эргашев Хайдар Икрамович, старший преподаватель военной кафедры, рассказал о военнослужащих и сотрудниках правоохранительных органов, погибших за годы независимости. Художественная часть мероприятия включила в себя серию небольших представлений школьников о Второй мировой войне, показательные выступления членов кружка по «Таэквандо», выступления студентов военной кафедры с элементами рукопашного боя.
и.
Информация начальника военной кафедры Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства И.Р. Минлишева.