Bolalar - kelajagimiz garovi
Bolalar istiqbol, orzular olami. Ularga e’tibor kelajagimizga daxldor masala. Dunyoda ularning quvnoq kulgusi, sho‘x shodon ovozlari dillarni yayratadi. Ularning taqdiri millatning taqdiri, iqbolimizning nishonasidir. Qo‘shiq va raqs orqali ham yoshlarning iste’dodi namoyon bo‘ladi. Ularning qiziqish olami, mahorati aks etadi. Bu bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovlardan ko‘zlangan maqsad ham ulug‘ ishlarga qobil avlodning iqtidorini sinovdan o‘tkazishdir. Institut kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan 1-iyun “”Xalqaro bolalarni himoya qilish“ kuni munosabati bilan “Bolalarga bering dunyoni” shiori ostida tashkil qilingan Tanlov g‘oliblari taqdirlandilar. Ovoz berish natijalariga ko‘ra tanlovning raqs turi bo‘yicha:
1-o‘rin. Boburjonova Sevara. Hayot faoliyati xavfsizligi dotsenti, Mirxasilova Zulfiya Kochkarovnaning nabirasi. - 370 ta ovoz to‘plagan.
2-o‘rin. Nurboboev Amriddin Ramziddin o‘g‘li. “Yer resurslarini boshqarish” fakultetining Yoshlar bilan ishlash buyicha dekan muovini Eshova Xurriyat Xurramovnaning farzandi - 255 ta ovoz to‘plagan.
3-o‘rin. Valijonova Mushtariybegim. "Professional ta’lim va jismoniy madaniyat" kafedrasi o‘qituvchisi Mahmudov Vohid akaning qizlari - 219 ta ovoz to‘plagan.
Tanlovning qo‘shiq aytish turi bo‘yicha:
1-o‘rin. Xasanbek va Zuxrabonu Komiljonovlar. Institut madaniyat saroyi direktori Jamshid Komiljonovningfarzandlari - 282 ta ovoz to‘plagan.
2-o‘rin. Valijonov Musobek. "Professional ta’lim va jismoniy madaniyat" kafedrasi o‘qituvchisi Vohid Mahmudovning o‘g‘illari - 220 ta ovoz to‘plagan. Biz g‘oliblarga yorqin istiqbol va hayotiy faoliyatlarida doimo muvaffaqiyatlar yor bo‘lishini tilaymiz.

Любовь и семейная гармония, общественная и государственная забота – те условия, которые позволяют нашим детям расти счастливыми, учиться, заниматься любимым делом, а в будущем стать замечательными родителями и гражданами своей страны. В Международный день защиты детей 1 июня 2021 года под девизом «Подари мир детям» были награждены победители конкурса, организованного профкомом института.
Результаты танцевального конкурса:
1-е место заняла Бобуржонова Севара, внучка доцент кафедры безопасности жизнедеятельности Мирхасиловой Зульфии Кочкаровны. Она получила 370 голосов.
2 место - Нурбобоев Амриддин Рамзиддин угли – сын заместителя декана по работе с молодежью факультета управления земельными ресурсами Эшовой Хуррият Хуррамовны. Он получил 255 голосов.
3 место - Валиджонова Муштарийбегим - дочь преподавателя кафедры профессионального образования и физической культуры Махмудова Вахида. Она набрала 219 голосов.
Результаты конкурса по вокалу:
1-е место заняли Хасанбек и Зухрабону Комилжоновы - дети директора Дворца культуры института Жамшида Комилжонова. Они получили 282 голоса.
2 место - Валижонов Мусобек - сын преподавателя кафедры профессионального образования и физической культуры Махмудова Вахида. Он получил 220 голосов.