“Mustaqillik” maxallasi bilan xamkorlik.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 12- sentyabrdagi «Aholining kam ta’minlangan qatlamini qo‘llab-quvvatlashning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi PQ-3268 sonli qarori asosida institutga biriktirilgan “Mustaqillik” maxalla yoshlari va aholisini qo‘llab-quvvatlash manzilli dasturlari ma’qullangan bo‘lib, institutimizning professor-o‘qituvchilari Mirzo Ulug‘bek tumanidagi “Mustaqillik” mahallasiga davriy ravishda tashrif uyushtirib maxalladagi 14 yoshgacha farzandlari bo‘lgan oilalar, kam ta’minlangan oilalarni qo‘llab-quvvatlash tadbirlari olib borilmoqda.
Jumladan, 4-iyun kuni professor-o‘qituvchilar mahalladagi kam ta’minlangan va temir daftarga kirgan yoshlar bilan suxbat uyushtirilib ularga sovg‘alar ulashishdi. Oloy mavzesida 7 uy 39 xonadonda yashovchi Razgon Igor’ Maksimovich va Oloy mavzesi 12 uy 36 xonadonda yashovchi yolg‘iz boquvchisi yo‘q ayol Avenesova Karina Sergeevna bilan uchrashib ularning muammolari yuzasidan suxbat o‘tkazilib sovg‘alar berildi.

Сотрудничество с махаллей «Мустакиллик».
На основании Постановления Президента Республики Узбекистан от 12 сентября 2020 года № ПП-3268 «О дополнительных мерах по поддержке малообеспеченных слоев населения» профессорcко-преподавательский состав нашего института регулярно посещает махаллю «Мустакиллик», расположенную в Мирзо-Улугбекском районе, оказывает помощь малообеспеченным семьям и семьям, имеющим детей до 14 лет.
4 июня 2021 года коллектив института посетил на дому малообеспеченные семьи, семьи, зачисленные в «Железную книгу», и вручил им подарки. Подарки были вручены Разгон Игорю Максимовичу, проживающему в 7 доме и 39 квартире в Алойском районе, и Авенесовой Карине Сергеевне, проживающей в 12 доме и 36 квартире.