“O‘quv tanishuv” amaliyoti boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 24-maydagi “Qishloq xo‘jaligi soxalari uchun muxandis-texnik kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi PQ–3003-sonli va 2018-yil 8-maydagi “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutida oliy ma’lumotli kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi  PQ – 3702 - sonli qarorlari ijrosini ta’minlash maqsadida hamda 5410500 “Qishloq xo‘jalik maxsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi” (maxsulot turlari bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi o‘quv rejasiga asosan 7- iyundan o‘quv tanishuv amaliyotini boshladilar.
Talabalarning “O‘quv tanishuv” amaliyoti joriy yilning 07-iyundan 19-iyungacha TIQXMMI “Traktorlar va avtomobillar” kafedrasining laboratoriya bazasida, hamda  "Magic DAR Alliance" MChJ da, “Samo produkt” MChJ da, “Milk House” QK MChJ da, Chet el investitsiyasi ishtirokidagi “TOShKENTVINO KOMBINATI” Aksionerlik jamiyati, GDF “Agroxolding” korxonalarida o‘tkazish rejalashtirilgan. Shu kungacha talabalar TIQXMMI “Traktorlar va avtomobillar” kafedrasining laboratoriya bazasida va Chet el investitsiyasi ishtirokidagi “TOShKENTVINO KOMBINATI” Aksionerlik jamiyatida amaliyotda bo‘ldilar. Amaliyot davom etmoqda.

Началась учебно-производственная практика
В целях обеспечения выполнения Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-3003 от 24 мая 2017 года «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки инженерно-технических кадров для отраслей сельского и водного хозяйства» и Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-3702 от 8 мая 2018 года «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки кадров с высшим образованием в Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства», а также в соответствии с учебной программой направления образования 5410500 «Технология хранения и первичной переработки сельхозпродукции» (по видам продукции) 7 июня 2021 года началась учебно-производственная практика.
С 7 по 19 июня 2021 года учебно-производственная практика пройдет в лабораторной базе кафедры тракторы и автомобили, в ООО «Magic DAR Alliance», ООО «Само продукт», СП ООО «Milk House», СП ООО, АО ИИ комбинате «Ташкентвино». На сегодняшний день студенты прошли учебно-производственную практику в лаборатории кафедры тракторы и автомобили и АО ИИ комбинате «Ташкентвино». Практика продолжается.