2020-yilning 12-mart kuni Qarshi shahrida innovatsion g‘oyalar va ishlanmalar ko‘rgazmasi o‘tkazildi. Qarshi shahridagi Korxonalarni xususiylashtirish va sog‘lomlashtirish klinikasida bo‘lib o‘tgan ko‘rgazmada Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlaridagi 12 ta Oliy ta’lim va ilmiy tadqiqot muassasasining umumiy 68 turdagi ishlanmalari va 15 ta tadbirkorlik sub’ektining jami 45 ta mahsulot turlari joy oldi.
Joriy yilning 13-mart kuni ko‘rgazma ishtirokchilari orasidan “Eng yaxshi ishlanma”, “Eng yaxshi stend” kabi nominatsiyalar bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi. G‘olib ishtirokchilarga Innovatsion rivojlanish vazirligining Ilm-fan va ilmiy texnikaviy tadqiqotlarni rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Sh.Otajonov va Innovatsion ishlanmalarni joriy etish ilmiy amaliy markazi direktori o‘rinbosari A.Sobirxonov tomonidan sertifikat va pul mukofotlari topshirildi.
1- o‘rin TIQXMMI Qarshi filiali TJIChAB ta’lim yo‘nalishi 213-guruh talabasi Po‘latov Navro‘z Mirtemir o‘g‘liga nasib etib, 15 million so‘m bilan rag‘batlantirilgan bo‘lsa, 2 - o‘rinni Egamberdiev Beg‘amjon Abdullaevich egallab 10 million so‘mni qo‘lga kiritdi. 5 million so‘m pul yutug‘ini olib 3 - o‘rinni Ismoilov Bobur Ulug‘bek o‘g‘li ishg‘ol etdi.

Объявлены победители конкурса «Power of Innovation»
12 марта 2021 года в Карши прошла выставка инновационных идей и разработок. В инновационной выставке, прошедшей в «Клинике приватизации и оздоровления предприятий», приняли участие 12 высших образовательных и научно-исследовательских учреждений Сурхандарьинской и Кашкадарьинской областей, а также субъекты предпринимательства. В выставке приняли участие 68 видов разработок из 12 высших образовательных и научно-исследовательских учреждений Сурхандарьинской и Кашкадарьинской областей и 45 видов продукции от 15 субъектов предпринимательства.
13 марта 2021 года среди участников были объявлены победители в номинациях «Самая лучшая разработка» и «Самый лучший стенд». Победители были награждены грамотами и денежными призами начальником управления развития науки и научно-технических исследований Министерства инновационного развития Ш.Отажоновым и заместителем директора Научно-практического центра внедрения инновационных разработок А. Собирхановым.
Студент 213 группы Каршинского филиала TИИИМСХ Пулатов Навруз Миртемир углы занял 1 место и награжден денежной премией в размере 15 000 000 сумов. 2 место занял Эгамбердиев Бегамжон Абдуллаевич и награжден денежной премией в размере 10 000 000 сумов, 3-е место - Исмоилов Бобур Улугбек угли, который награжден денежной премией в размере 5 000 000 сумов.