Xorijiy hamkasblar tashrifi
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti bilan xorijiy mamlakatlardagi oliy ta’lim muassasalari, Suv xo‘jaligi Vazirligi va Markaziy Osiyo davlatlaridagi suv xo‘jaligi sohasidagi mutaxassislari malakasini oshirish bo‘yicha memorandum imzolangan.
Shu asosda Qirg‘iziston Respublikasining Suv xo‘jaligi vazirligidan tashrif buyurgan bir guruh mutaxassislar o‘z malakasini oshirishmoqda. Ushbu mehmonlar 2020 yil 13 mart kuni institutimizdagi “Gidravlika va gidroinformatika” kafedrasining o‘quv laboratoriyasiga tashrif buyurdilar. Mehmonlar laboratoriya jihozlari, o‘quv jarayonida o‘tkaziladigan laboratoriya darslari bilan tanishdilar va tajriba almashdilar.

Визит зарубежных коллег
Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства подписал Меморандум о повышении квалификации с зарубежными высшими учебными заведениями, Министерством водного хозяйства и странами Центральной Азии в области водного хозяйства.
На этой основе группа специалистов из Министерства водного хозяйства Кыргызской Республики повышает свою квалификацию. 13 марта 2020 года гости посетили учебную лабораторию кафедры гидравлики и гидроинформатики. Они ознакомились с лабораторным оборудованием, с учебными лабораторными занятиями и поделились своим опытом.