SPORT OYLIGI davom etmoqda
Prezident rahbarligida olib borilayotgan islohotlarning yana bir yo‘nalishi, Yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo‘yicha beshta muhim tashabbusi qabul qilinib, institutimizda ikkinchi tashabbus doirasidagi, yoshlarni jismoniy chiniqtirish, ularning sport sohasida qobiliyatini namoyon qilishlari uchun zarur sharoitlar yaratishga yo‘naltirilgan topshiriqlarini ta’minlash maqsadida, “Sport oyligi” doirasi bo‘yicha musobaqalar ketma-ket davom etib kelmoqda. Fakultetlararo talaba-yoshlari hamda sirtqi ta’lim talabalari o‘rtasida 15-20 may kunlari Voleybol bo‘yicha jami: 8 ta terma jamoalar bellashuvi ko‘tarinki ruhda, sermazmun va samarali o‘tkazildi.
Yakuniy natijaga ko‘ra: I-o‘rinni GM fakulteti terma jamoasi egalladi, II-o‘rin YeRB fakulteti terma jamoasiga nasib etdi, faxrli III-o‘rinni esa GIM fakulteti terma jamoasi qo‘lga kiritishdi. May oyining uchinchi haftaligi Yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish borasidagi beshta muhim tashabbusi asosida “Biz buyuk yurt farzandlarimiz” shiori ostida institutimizda, fakultetlararo talaba-qizlari o‘rtasida 21-24 may kunlari Voleybol bo‘yicha o‘zaro bellashuvi ko‘tarinki ruhda, sermazmun va samarali o‘tkazildi.
Yakuniy natijaga ko‘ra: I-o‘rinni GTS fakulteti terma jamoasi, II-o‘rinni SXBTE fakulteti terma jamoasi, faxrli III-o‘rinni GM fakulteti hamda QXM fakulteti terma jamoalari egalladi. May oyining to‘rtinchi haftaligida ham yaxshi natijalar kutilishi aniq.

Месячник спорта продолжается
Главой нашего государства определены важные задачи по повышению духовности молодежи и содержательной организации ее досуга. Главным вопросом является организация содержательного досуга молодежи. Были выдвинуты пять важных инициатив по организации социальной, духовно-просветительской работы по новой системе. Вторая инициатива – это физическая закалка молодежи, создание необходимых условий для проявления ею своих способностей в спорте. Соревнования «месячник спорта» продолжаются. 15-20 мая состоялся волейбольный матч между командами факультетов и студентами-заочниками. В соревнованиях участвовали 8 команд.
По итогам результатов: I место заняла команда факультета гидромелиорации, II место - команда факультета управления земельными ресурсами, III место заняла команда факультета механизации сельского хозяйства. В институте 21-24 мая состоялся волейбольный матч между студентками под лозунгом «Мы - дети великой страны», направленный на повышение духовности молодежи и содержательной организации их досуга.
По итогам результатов: I место заняла команда факультета гидротехнического строительства, II место - команда факультета организации и управления водного хозяйства, а III место заняли команда факультета гидромелиорации и команда факультета механизации сельского хозяйства. Хорошие результаты ожидаются на четвертой неделе мая месяца.