СLAAS kompaniyasining rasmiy delegatsiyasi
Traktorlar ishlab chiqish bilan dunyoda nom qozongan СLAAS kompaniyasining rasmiy delegatsiyasi strategik hamkorlikni yo‘lga qo‘yish uchun institutimizga tashrif buyurdi. СLAAS kompaniyasining Markaziy Osiyo bo‘yicha direktori, doktor Nils Roych boshchiligidagi delegatsiya, ya’ni Vasiliy Seyder, Andrey Reymer, Bernd Xenn, shuningdek, sug‘orish tarmoqlarini ishlab chiqish bo‘yicha Lindsay kompaniyasi vakili Demin Kochelin hamkorlik o‘rnatish maqsadida kelishdi.
Institutimiz rektori O‘.Umurzakov mehmonlar uchun institutimiz haqida qisqacha ma’lumot berib o‘tgach, videorolik namoyish etildi. So‘ngra institutimiz rektori mamlakatimizning mustaqillik yillarida O‘zbekistonga olib kelingan qishloq xo‘jaligi texnikalari xususida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashishdi.
СLAAS kompaniyasining Markaziy Osiyo bo‘yicha direktori Nils Roych o‘z boshchiligidagi delegatsiyasi a’zolari bilan tanishtirgandan so‘ng uzoq va ikki tomonlama o‘zaro manfaatli aloqalarni o‘rnatish imkoniyatini olg‘a surdi. CLAAS kompaniyasi qishloq xo‘jaligi mexanizatsiyalash muhanlislarini tayyorlovchi O‘zbekistondagi yetakchi OTM bo‘lgan TIQXMMI bilan hamkorlik qilish faxr tuyishlarini aytib o‘tishdi. Buning uchun Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash fakultetining bir auditoriyasini CLAAS kompaniyasi uslubida jihozlab berishga kelishib olindi.
Lindsay kompaniyasi vakili Demin Kochelin o‘z navbatida TIQXMMIning o‘quv tajriba xo‘jaligida Lindsay kompaniyasining suv tejash texnologik jihozlarini joylashtirish imkoniyatlarini muhokama qilindi. Uchrashuv o‘zaro do‘stona muhitda o‘tdi. Uchrashuvdan so‘ng esdalik sovg‘alari almashildi.

Официальная делегация компании СLAAS
Официальная делегация одного из крупнейших машиностроительных концернов из Германии CLAAS для установления стратегического партнерства посетила ТИИИМСХ. Делегация во главе с доктором Нильсом Ройчем, директором СLAAS по Центральной Азии, Василием Сейдером, Андреем Реймером, Берндом Хенном и представителем компании Lindsay по развитию ирригационных сетей Демином Кочелином приехали, чтобы наладить официальное сотрудничество.
Ректор ТИИИМСХ профессор Умурзаков У.П. предоставил гостям краткую информацию об институте. Затем поделился своими впечатлениями от агротехники, привезенной в Узбекистан за годы независимости.
Делегация во главе с Нильсом Ройчем, директором SLAAS по Центральной Азии, воспользовалась возможностью для установления долгосрочных и взаимовыгодных отношений. CLAAS рада сотрудничеству с ТИИИМСХ, который является одним из ведущих институтов в Узбекистане, который готовит инженеров механизации сельского хозяйства. Для этого было решено оборудовать одну аудиторию на факультете механизации сельского хозяйства.
Демин Кочелин, представитель Lindsay, в свою очередь, обсудил возможность размещения водосберегающего технологического оборудования комании Lindsay. Встреча прошла в дружеской обстановке. После встречи делегации компании CLAAS были вручены памятные подарки.