Ёшларнинг истиқболи халқ иқболи. Уларнинг мақсад-интилишлари доимо давлат ва ҳукуматимиз диққатида. Бу борада Президентимиз раҳнамолигида амалга оширилаётган ислоҳотлар таҳсинга сазовор. Бунинг рўёбини ўтган ойнинг якунида ўтказилган Президентимизнинг ёшларга табриги йўсиндаги маърузасидан ҳам англаб олиш қийин эмас.
30 июнь “Ёшлар куни” куни муносабати билан ташкил этилган Ёшлар ва талабалар форумида давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев ёш йигит-қизларнинг турли соҳалардаги муваффақиятлари билан танишди ва ёшлар билан очиқ мулоқот қилди. Қатор фаол ёшлар қатламини орден ва медаллар билан тақдирлади. Қувонарлиси ушбу форумда институтимизнинг 40 нафар фаол талабалари иштирокчи сифатида қатнашишди.

Активные студенты в Молодежном студенческом форуме
Молодежь – будущее страны. Успехи молодежи ведут к процветанию народа. Их цели и стремления всегда находятся в центре внимания нашего государства и правительства. В этой связи достойны похвалы реформы, проводимые под руководством Президента Республики Узбекистан. Об этом свидетельствует поздравительное обращение Президента к молодежи в конце прошлого месяца.
На Молодежном студенческом форуме, посвященном Дню молодежи 30 июня 2021 года, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев ознакомился с достижениями молодежи в различных сферах и провел с нею открытый диалог. Глава государства наградил активную молодежь орденами и медалями. В Молодежном форуме приняли участие 40 активных студентов ТИИИМСХ.