Биринчи курс фаолларига муносиб рағбат
ГИМ факультети СХМИМ йўналиши 1-курс 1-гуруҳ талабалари орасида икки ойлик рейтинг бўйича энг фаол талабалар факультет декани Б.Норов томонидан фахрий ёрлиқ билан тақдирландилар.
Гуруҳда ўз фаоллилиги билан ажралиб турган талабаларимизга институтимиз Касаба уюшма қўмитаси раиси Ф.Ирисовнинг “Касаба уюшмаси фаоли” нишони ҳамда, фахрий ёрлиғи топширилди. Икки ой мобайнида гуруҳни бирлаштирган, бутун масъулиятни ўз зиммасига олган гуруҳ сардорига “Энг яхши гуруҳ сардори” номинацияси бўйича нишон ва фахрий ёрлиқ топширилди.
Бундан ташқари гуруҳнинг маънавий ишлари бўйича бир гуруҳ фаолларига айнан шундай фахрий ёрлиқлар берилди. Ўқиш даврининг ҳар икки ойлиги рейтинги бўйича олиб борилиши йил давомида йўлга қўйилган номинациялар тақдирлаши давом этади.

Поддержка активных первокурсников
Декан факультета механизации гидромелиоративных работ Б.Норов наградил почетными грамотами наиболее активных студентов 1 курса 1 группы, отличившихся по результатам рейтинга.
Студенты, проявившие активность в группе, были награждены председателем профсоюзного комитета Ф.Ирисовым значком «Профсоюзный активист», им были вручены почетные грамоты. Староста группы, который ответственно выполнял свои обязанности в течение двух месяцев, получил значок «Самый лучший староста группы» и грамоту.
Кроме того, группа активных студентов по духовно-просветительской работе, была также награждена почетными грамотами. Номинация, особо отличившихся по результатам рейтинга, будет продолжаться в течение учебного года.