ТИҚХММИ психологи М.К. Мухамедова 31 октябрь кеч соат 18:30.да 2 - ТТЖда яшовчи қизлар билан танишиш ва уларга “Психологик хизмат” тўғрисида ахборот бериш мақсадида давра суҳбати ўтказди. Йиғилишга ҳар хил гуруҳ вакиллари ташриф буюришди. Суҳбат аввалида ТИҚХММИ психологи М.К. Мухамедова барча иштирокчи қизларга соат стрелкаси бўйлаб “Психолог дегани ким?”,”Психологнинг вазифаси нималардан иборат деб ўйлайсиз?”, “Психолог деганда қандай инсонни тасаввур қиласиз?” каби саволларга жавоб беришлари таклиф этилди.
Барча иштирокчи қизлар ўз фикрларини баён этишди. Тўғри фикрлар қўллаб – қувватланди. Нотўғри фикрларга тўғри томондан қараш кераклиги тушунтириб ўтилди.
ТИҚХММИ психологи М.К. Мухамедова иштирокчиларга “Психолог ким?”, “Психологнинг вазифаси нима?”, “Психологнинг психиатрдан фарқи нимада?” каби мавзулар юзасидан тушунчалар бериб ўтди.
Суҳбат сўнггида ТИҚХММИ психологи М.К. Мухамедова барча қизларнинг бир – бирларини яхши танимаганликлари учун “Танишув” тренингини ўтказди. Бунда ҳар бир иштирокчи ўз исми, позитив хусусиятларидан учтаси ва негатив хусусиятларидан учтасини айтиш кераклиги топшириғи берилди. Соат стрелкаси бўйлаб ҳар бир иштирокчи ўз яхши ва ёмон томонларини санаб ўтишди. Айрим қизлар ўз яхши хусусиятларини ҳам айта олишмади. Уларга “Ўз – ўзига баҳо”нинг пастлиги ва бу хусусиятларни ўстириш учун уларга психолог кўмаги лозимлиги айтиб ўтилди. Айримлари ўлариниг ёмон хусусиятларини тан ола билганликлари мардлик эканлиги айтиб ўтилиб, мард инсон ёмон хусусиятларини йўқота олишга ирода кучи мажудлиги тушунтириб ўтилди ва бундай одатлардан воз кечиш усуллари ҳақида сўз юритилди. Тренингда барча иштирокчилар актив қатнашишди.
Тренингда 2 –ТТЖ тарбиячи психологи Д. Саъдуллаева ҳам иштирок этди. У ҳам ўз фикр ва мулоҳазаларини иштирокчиларга айтиб ўтди.
Барча иштирокчилар ТИҚХММИ психологи М.К. Мухамедованинг хонасига якка тартибдаги суҳбатга таклиф этилди ва йиғилиш кўтаринки кайфиятда якунига етди.

31 октября 2019 года в 18:30 психолог ТИИИМСХ Мухамедова М.К. организовала «круглый стол», чтобы познакомиться со студентками, проживающими в студенческом общежитии № 2, и рассказать им о «Психологической службе». На встречу пришли представительницы разных групп. В начале беседы психолог попросила девушек ответить на следующие вопросы: «Кто такой психолог?», «Как вы думаете, что входит в задачи психолога?», «Когда мы говорим о психологе, какого человека мы себе представляем?»
Все девушки высказали свое мнение. Правильные ответы получили поддержку. Было доказано, что необходимо формулировать личные мировоззренческие установки на основе принципов правильного мышления.
Психолог М.К. Мухамедова рассказала присутствующим о том, кто такой психолог, что входит в задачи психолога и в чем разница между психологом и психиатром.
В конце беседы психолог организовала для всех девушек тренинг «Знакомство», чтобы они поближе узнали друг друга. Каждый участник тренинга должен был назвать своё имя, три положительные характеристики и три отрицательные. Все участники перечислили свои плюсы и минусы. Некоторые из девушек не смогли даже назвать свои хорошие качества. Им объяснили, что их самооценка низкая и что им нужна психологическая поддержка для развития этих качеств. Другим сказали, что они достаточно смелы, так как смогли назвать свои плохие качества, и посоветовали как избавиться от этих качеств, так как у них есть сила воли, чтобы их искоренить. Все участники приняли активное участие в данном тренинге.
На тренинге также присутствовал психолог студенческого общежития № 2 Д. Саъдуллаева. Она также поделилась своими рассуждениями по данной теме с участниками «круглого стола».