Эзгу ғоя остидаги маданий-маърифий тадбир
2019 йил 6 сентябрь куни соат 10:00 да ТИҚХММИ маърузалар залида “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети талаба ёшлари ва профессор ўқитувчилари учун Муқимий номидаги Ўзбекистон Давлат мусиқали театри актёрлари, “Меҳнат шуҳрати” ордени соҳиби Мақсуда Отажонова ва Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Александр Бекжоновлар иштирокида “Жонажон Ўзбекистоним, мангу бўл омон!” шиори остида “Истиқлол қаҳрамонлари” мавзусида маданий-маърифий тадбир ўтказилди.
Тадбирни факультет декани Р. Хакимов кириш сўзи билан очиб берди. Тадбир меҳмонлари давлатимиз мустақиллигининг 28 йиллиги байрами билан табриклаб, мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти, ўзгаришлар ва янгиланишлар хусусида ўз фикр-мулоҳазалари билан ўртоқлашишди. Қизғин савол-жавоблар, жонли куй-қўшиқлар тадбирга файз бағишлади!

Культурно-просветительское мероприятие
6 сентября 2019 года в 10:00 в лекционном зале ТИИИМСХ для студентов и профессорско-преподавательского состава факультета организации и управления водного хозяйства под девизом «Вечно процветай, мой родной Узбекистан!» актерами Государственного театра музыки имени Мукими, обладательницей ордена «Меҳнат шуҳрати» Максудой Отажоновой и заслуженным артистом Узбекистана Александром Бекжановым было проведено культурно-просветительское мероприятие «Герои независимости».
Мероприятие со вступительной речью открыл декан факультета Р. Хакимов. Гости мероприятия поздравили присутствующих с 28-й годовщиной независимости нашей страны и поделились своими взглядами на проводимые в стране реформы, изменения и нововведения.