Илм олиш учун кўп изланиш ва машаққатли меҳнат қилиш керак бўлади. Бу вақти келиб ўз мевасини беради. Юқори мавқеларга эришади. Шунинг исботи сифатида Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтини 2019 йилда тамомлаган ва ҳозирги кунда “Технологик жараёнлар ва ишлаб чиқаришни автоматлаштириш ва бошқариш” кафедрасида фаолият олиб бораётган Эъзозбек Озодов ҳам шундай иқтидорли талабалардан бири ва Президент стипендианти ҳисобланади.
Институт иқтидорли талабаларнинг илмий ишларини ташкил этиш бўлими ташаббуси билан Эъзозбек ўзининг фаолияти ва илмий изланишлари ҳақида “Қишлоқ хўжалигини механизациялаш” факультети 1-босқич талабаларига кўп ва қизиқарли маълумотларни гапириб берди.

Встреча стипендиата и студентов
Необходимо много трудиться и работать, чтобы получить знания. Когда придет время, все это принесет свои плоды. Только всесторонне развитый человек может добиться высоких результатов. В доказательство этого можно привести пример Эъзозбека Озодова, который окончил Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства в 2019 году и в настоящее время работает на кафедре автоматизации и управления технологическими процессами и производством. Он один из одаренных студентов и стипендиат Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан.
По инициативе отдела по организации научно-исследовательской работе одаренных студентов Эъзозбек Озодов встретился со студентами 1- курса факультета механизации сельского хозяйства и представил подробную информацию о своей деятельности и научной работе. Студенты получили положительные ответы на свои вопросы.