Янги ўқув йили бошланиши билан 1-курс талабалари муносиб қарши олинди ва профессор-ўқитувчилар билан учрашувлар ташкил этилмоқда. Жумладан, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган фан арбоби, техника фанлари доктори, ‘ъГидромелиоратив ишларни механизациялашъъ кафедраси профессори Ш.У. Йўлдошев ГИМ факултети “Сув хўжалиги ва мелиорация ишларини механизациялаш” йўналиши 1-курс талабалари билан 05.09.2019 куни учрашди.
Мазкур учрашув сермазмун ва савол-жавобларга бой бўлган “Аграр соҳада қўлланиладиган машиналар ресурсидан самарали фойдаланиш: муаммо ва ечимлар" мавзусидаги учрашувда соҳага янги кириб келаётган ёшларга ўз маслаҳатларини бердилар ва ўз ҳаёт тажрибалари билан ўртоқлашдилар. Учрашув сўнгида талабаларга устоз соҳамиз ва давлатимиз ривожига ўз салоҳиятлари билан ҳисса қўша оладиган етук малакали кадрлар бўлиб етишишлари учун доим ўқиш ва изланишда бўлишларини меҳнат инсонни улугълашини таъкидладилар. Дарсдан сўнг талабаларга “ЖОНАЖОН ЎЗБEКИСТОН МАНГУ БЎЛ ОМОН" шиори остида тарихий музейларимизга саёҳат уюштирилди, хусусан 101-гуруҳ талабалари гуруҳ раҳбари С.Холова бошчилигида Амир Темур музейида бўлиб буюк бобокалонимизнинг олиб борган сиёсати ва фаолияти юзасидан экскурсия уюштирилди. Зероки, ҳар бир ёш авлод ўз тарихини ва аждодларини билиши зарурдир.

Один день студентов 1-курса факультета механизации гидромелиоративных работ
С началом нового учебного года для первокурсников организуются встречи с преподавателями. Так, например, 5 сентября 2019 года заслуженный деятель науки Узбекистана, доктор технических наук, профессор кафедры механизации гидромелиоративных работ Ш.У. Юлдашев встретился со студентами первого курса факультет МГР направления «Механизация водохозяйственных и мелиоративных работ».
Встреча на тему: «Эффективное использование ресурсов сельскохозяйственной техники: проблемы и решения» была очень информативной и насыщенной, носила выраженный интерактивный характер. Ш.У. Юлдашев дал советы первокурсникам и поделился с ними своим жизненным опытом. В конце встречи он подчеркнул, что нужно постоянно учиться и заниматься исследованиями, чтобы стать высококвалифицированными специалистами и внести свой вклад в развитие нашей отрасли и нашего государства.
После занятий для студентов были организованы экскурсии по нашим историческим музеям под девизом «Мой дорогой Узбекистан, живи вечно!». Студенты 101-группы под руководством куратора С.Холовой посетили музей Амира Темура. Каждое поколение должно знать свою историю и предков.