“Санамлар сарвари” кўрик - танловида
Қумқўрғон агросаноат техникумида жорий йилнинг 5-март куни 8-март Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан “Санамлар сарвари” кўрик танлови бўлиб ўтди. Бутун дунёда 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни сифатида нишонланиши замирида олам - олам маъно мужассам.
Аёл бир қўли билан бешикни, иккинчи қўли билан эса дунёни тебратишга қодир бўлган муҳтарама зот ҳисобланади. Шу боис, истиқлол йилларида юртимизда хотин-қизларимизга чексиз ҳурмат ва эҳтиром кўрсатилиб, уларнинг жамиятимиз ҳаётида тутган ўринлари йилдан-йилга фаоллашиб бормоқда. 8 март – Халқаро хотин-қизлар байрами муносабати билан Қумқўрғон агросаноат техникумида техникум директорининг байрам табриги   талаба-қизларига ҳамда аёл ўқитувчиларга ўқиб эшиттирилди.
ЎТИБДЎ ҳамда  Ёшлар ишлари агентлиги Сурхондарё вилоят бошқармаси бошлиғи Ш. Олимов техникум жамоаси аёлларини байрамлари билан қутлар экан, уларга соғлик-саломатлик тилаб ва ўз меҳнати ва фидойилиги билан бошқаларга ўрнак бўлаётган бир гуруҳ хотин-қизларга эсдалик совғаларини топширди.

Конкурс «Санамлар сарвари»
5 марта 2021 года по случаю Международного женского дня в Кумкурганском агропромышленном техникуме был проведен конкурс «Санамлар сарвари». Перед началом мероприятия было зачитано поздравительное послание директора техникума студентам и преподавателям.
Еще со времен наших предков, женщины играли большую роль в жизни, потому как много представительниц прекрасного пола мы встречаем в истории становления нашей страны и народа в целом. Женщина всегда успевала все: «Женщина одной рукой качает колыбель, другой - весь мир».
Начальник Сурхандарьинского регионального отделения Агентства по делам молодежи Ш. Олимов поздравил всех сотрудниц техникума с праздником и вручил группе активных женщин памятные подарки.