Тенгдошлар ютуғига ҳавас
Айни кунларда ўқув жараёнимизга янги кириб келган талабаларимизни таништирув-ўқув жараёнлари давом этмоқда. Ҳар бир олий таълимга қадам қўйган ёшлар илм йўлининг қанчалик шарафли, шу баробарда машаққатли эканлигини тушуниши ва ҳис қилиши зарур.
Берилаётган имкониятлар айни шу ёшлар учун яратилганлигининг исботи ва намунаси бўла оладиган, шу марраларни забт этган, кўзга кўринган талаба ва магистрантларимиз билан ҳам учрашувлар бўлиб ўтмоқда.
Жумладан, шу йилнинг 6 сентябр куни 1-курс мактаби доирасида ГИМ факултети ГИМ йўналиши 1-курс магистранти, Беруний номидаги давлат стипендияси стипендианти Рустам Вафоев Сув хўжалиги ва мелиорация ишларини механизациялаш  йўналиши талабалари билан учрашди. Учрашувда талабалар Республикамизда жорий этилган Президент стипендияси, Беруний ва Навоий номидаги давлат стипендиялари, Ёшлар иттифоқи ва илмий кенгаш стипендиялари тўғрисида тўлиқ маълумотга эга бўлдилар. Ҳамда магистрантимиз ўзининг илмий ишлари ва магистрлик диссертасияда олиб бораётган тадқиқотлари билан ўртоқлашди. Учрашув сўнги савол-жавобларга бой бўлди. Албатта, бундай учрашувлар ёшлар келажаги учун ўз самарасини беради деб ишонамиз.

Интерес к достижениям сверстников
В эти дни продолжается процесс ознакомления студентов 1-го курса с учебным процессом. В частности, 6 сентября 2019 года магистрант 1-курса специальности «Механизации гидромелиоративных работ» факультета механизации гидромелиоративных работ, стипендиат Государственной стипендии имени Беруни Рустам Вафоев встретился со студентами направления «Механизации водохозяйственных и мелиоративных работ».
На встрече студенты были подробно проинформированы о государственных стипендиях Президента Республики Узбекистан, Государственных стипендиях имени Беруни и Навои, Союзе молодежи и стипендиях Ученого совета. Магистрант также рассказал о своей научной работе и научных исследованиях, проводимых по теме магистерской диссертации.
Встреча прошла в форме живого диалога: участниками было задано много вопросов, на каждый из которых был дан исчерпывающий ответ. Мы надеемся, что такие встречи окажут положительное влияние на будущее молодых людей.