Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббус мазмуни ва уни амалиётга жорий этиш афзалликлари ҳақида тушунчаларни ривожлантириш, шунингдек, Биринчи ташаббус ёшларнинг мусиқа, рассомлик, адабиёт, театр ва санъатнинг бошқа турларига қизиқишларини ошириш мақсадида жойларда талаба-ёшлар ўртасида қатор тадбирлар ўтказилмоқда.
Ана шундай тадбирлардан бири институтимизнинг яқинда топширилган янги ўқув биносида бўлиб ўтди. Таниқли қизиқчи, табиб, актёр ва қўшиқчи Шерқўзи Ғозиевнинг номини эшитган кекса ҳамда ўрта авлод вакилларининг лабида табассум жилва қилса ажаб эмас. У ўз вақтида ичакузди ҳангомалари, юморга бой қўшиқлари билан юртдошларимиз юрагидан жой олган. Ёшлар билан ишлаш бўйича декан муовини Ҳ. Эшова ҳамда “Гуманитар фанлар” кафедраси ўқитувчиси Б. Муқимов ташаббуси билан жорий йилнинг 6 сентябрь куни “Ер ресурсларини бошқариш” факультетида талабалик бахтига эришган 1 курс талабалари ушбу ижодкор билан яқиндан учрашиш бахтига муяссар бўлишди. Тадбирни институтнинг матбуот хизмати раҳбари Р.Жуманиёзов кириш сўзи билан очиб берди.
Таниқли ижодкор Ш. Ғозиев ўз нутқида талабаларга серқирра инсон бўлганлиги, санъат соҳасига қандай кириб келганлиги, миниатюра санъати ва кейинги йилларда эл севган санъаткор табобатга қизиқиб қолганлиги тўғрисида талабаларга маълумот бериб ўтди. Суҳбат давомида талабаларни келгусида яхши мутахассис бўлиб, Республикамизга хизмат қилиши учун яхши ўқиб, пухта билим олишлари ҳақида гапириб ўтди.
Шунингдек, улар яхши билим олишлари билан бирга ҳар томонлама етук бўлиши, яъни маданиятли ва маърифатли кишилар  бўлиш учун тинмасдан  меҳнат қилиш зарурлиги ҳақида гапиришди. Тадбир сўнгида ижодкорга қимматли вақтларини аямасдан келганлиги учун институтимиз ректоримиз томонидан имзоланган ташаккурнома топширилди.

Дружба с искусством и искусство исцеления
В целях осуществления 5 важнейших действий по развитию Республики Узбекистан, выдвинутых Президентом нашей страны Шавкатом Мирзияевым, а также стимулирования интереса молодежи к музыке, живописи, литературе, театру и другим видам искусства в регионах проводится студенческие мероприятия.
Одно из таких мероприятий прошло в недавно сданном в эксплуатацию учебном корпусе нашего института. Люди пожилого и среднего возраста хорошо знают известного комика, актера и певца Шеркузи Газиева. Он хорошо известен среди наших соотечественников своими смешными анекдотами и юмористическими песнями. По инициативе заместителя декана по работе с молодежью Х. Эшовой и преподавателя кафедры гуманитарных наук Б. Мукимова 6 сентября этого года состоялась встреча студентов факультета управления земельными ресурсами с этим мастером художественного слова. Мероприятие открыл руководитель пресс-службы института Р.Джуманиязов.
Известный художник Ш. Газиев в своем выступлении рассказал студентам о том, как он пришел в искусство слово и, в частности, как полюбил миниатюрное искусство, а в последние годы - медицину. Он пожелал студентам хорошей учебы, удач в служении своей родине в качестве высокопрофессиональных специалистов после окончания института. В конце мероприятия артисту была вручена благодарственная грамота от имени ректора института за такую просветительскую работу со студентами.
Информация заместителя декана по работе с молодежью факультета управления земельными ресурсами Хуррият Ешовой и преподавателя кафедры гуманитарных наук Бахриддина Мукимова.