27-март куни Г-413 хонада соат 15.00 да “Гидравлика” фанидан, “Гидравлика ва гидроинформатика” кафедраси профессор - ўқитувчилари томонидан Республика Фан Олимпиадаси 1-тури бўлиб ўтди. Республика Олимпиадасини ўтказиш кафедранинг долзарб ва маъсулиятли масалаларидан эканлиги ва “Кадрлар тайёрлаш миллий дастури” вазифаларини бажаришда бу масалага кенг эътибор берилаётганини инобатга олиб, Республика Олимпиадаси юқори савияда “Низом” талаблари асосида ўтказилди.
“Гидравлика ва гидроинформатика” кафедраси профессор-ўқитувчилари кафедрада ўқитиладиган фанлар бўйича фидокорлик билан талабаларга билим бериб келмоқдалар. Институтимиз талабалари ҳар йили ўтказиладиган Республика Олимпиадаларида қатнашиб институт нуфузини оширишда нуфузли ўринларни эгаллаб, ўзларининг ҳиссаларини қўшиб келмоқдалар.
“Гидравлика” фан Олимпиадасининг 1-тур натижаларига асосан “Гидромелиорация” факультети “Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши 3-курс 304-гуруҳ талабаси Жалолов Фазлиддин 341 балл натижа билан биринчи ўринни эгаллади. Олимпиадада қўйидаги талабалар ўз билимларини намойиш қилиб, фаол қатнашдилар:

27 марта в аудитории Г-413 в 15.00 на кафедре гидравлики и гидроинформатики был проведен 1-й тур республиканской олимпиады по предмету «Гидравлика». Учитывая тот факт, что республиканская олимпиада является актуальной и ответственной задачей кафедры и в Национальной программе по подготовке кадров этому вопросу уделяется большое внимание, республиканская олимпиада была проведена на высшем уровне, в соответствии с «Требованиями...»
Профессорско-преподавательский состав кафедры гидравлики и гидроинформатики самоотверженно обучает студентов предметам, преподаваемым на кафедре. Студенты нашего института ежегодно участвуют в республиканских олимпиадах и способствуют росту репутации нашего института.
По результатам 1-тура олимпиады по предмету «Гидравлика» 1-ое место с результатом 341 баллов занял Жалолов Фазлиддин, студент 3-курса 304-группы направления «Водного хозяйства и мелиорации» факультета гидромелиорации. На олимпиаде следующие студенты продемонстрировали свои знания и приняли активное участие: