ЁШЛАР - МАНФААТЛАРИМИЗ ҲИМОЯЧИСИ
Якшанба, 30-июнь куни Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти ҳарбий тайёргарлик ўқув бўлинмасида ўқув йиғини ўтаётган талабалар иштирокида Ёшлар Иттифоқи бошланғич ташкилоти ташкил этилганлигининг 2 йиллиги ва "Ёшлар куни" муносабати билан маънавий тадбир юқори кайфиятда ўтказилди. Барча йиғин иштирокчилари эрталабки тарқатувдан сўнг, олдиндан режа асосида пухта тайёргарлик кўрилган тадбирларни ўтказиш жойларига масъул шахслар раҳбарлигида кузатиб борилди.
Барча тадбирлар Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан ёшлар маънавиятини юксалтириш ва уларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш бўйича таклиф этилган 5 та муҳим ташаббус асосида ташкил этилди. Оммавий спорт тадбирлари Ўзбекистон Республикаси Миллий Гвардияси «Динамо» спорт комбинатида ташкил этилиб, талабалар таркибидан шакллантирилган жамоалар, ҳамда якка тартибдаги спортчи ёшлар ўзаро куч синашди.
Шунингдек, Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти ахборот ресурс марказида талабалар таркибидан шакллантирилган 4 та жамоа ўртасида "IQ- SHOU" интелектуал ўйин ташкил этилди. Ушбу ўйин институт матбуот котиби томонидан жуда қизиқарли тарзда ва юқори савияда олиб борилди. Дастлаб қуръа ташлаш асосида жамоаларнинг беллашув тартиби аниқлаб олинди. Унга асосан, жамоалар баҳси бошланди. Жавоб бериш муддати ва фурсатини кўрсатувчи Қумсоат олдида турган ҚСХЭТ факультети 207 - гуруҳ талабаси Ўзганбоева Муҳаббат гуруҳ аъзоларининг интеллектуал салоҳиятини қизиқиш билан кузатиб турди. Финалда курсант Абдураззақов Дилшод сардорлик қилган «Арслон» жамоаси, ҳамда курсант Аллабердиев Ихтиёр сардорлик қилган «Лочин» жамоалари куч синашиб, 30 баллни қўлга киритган «Арслон» жамоаси ғолибликни қўлга киритди. Мусобақаларнинг финал босқичида ғолиб бўлган спортчи ёшлар, интеллектуал ўйин ғолиблари ҳарбий кафедра бошлиғи подполковник Р. Минлишев томонидан муносиб тақдирландилар.
Ҳарбий кафедра катта ўқитувчиси, Қуролли Кучлар хизматчиси Хайдар Эргашев ва "Гуманитар фанлар" кафедрасининг ўқитувчиси Баҳриддин Муқимовлар ахбороти

Молодежь - защитник наших интересов
30 июня в учебном отделе Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, где проводится военная подготовка, состоялось духовное мероприятие со студентами, участвующими в учебных сборах, посвященное 2-й годовщине образования первичной организации Союза молодежи и «Дню молодежи».
Все мероприятия были организованы на основе пяти важных инициатив, предложенных Президентом Республики Узбекистан по повышению духовности молодежи и содержательной организации их досуга. Массовые спортивные мероприятия были организованы Национальной гвардией Республики Узбекистан в спортивном комплексе «Динамо», друг с другом соревновались команды, сформированные из числа студентов, а также из числа спортсменов.
В информационно-ресурсном центре ТИИИМСХ была организована интеллектуальная игра «IQ-SHOU» среди четырех команд, сформированных из числа студентов. Эта игра была проведена пресс-секретарем института на очень интересном и на высоком уровне. Сначала отбор команд определялся на основе жеребьевки. В финале курсант Абдураззаков Дилшод, лидер группы «Арслон», и курсант Аллабердиев Ихтиёр, лидер группы «Лочин», померились силой. Победила команда «Арслон», которая заработала 30 баллов. Победители финального этапа интеллектуальных игр были награждены начальником военной кафедры подполковником Р. Минлишевым.
Информация старшего преподавателя военной кафедры, офицера Вооруженных сил Хайдара Эргашева и преподавателя кафедры гуманитарных наук Бахриддина Мукимова.