Филиалда шараф тасмалари тарқатилди
Тошкент ирригатция ва қишлоқ хўжалигини механизатциялаш муҳандислари институти Қарши филиалида доимий равишда 1-жуфтлик дарслари Ўзбекистон Республикаси давлат мадҳиясини ижро этиш билан бошланиб келинмоқда. Ҳар ҳафтанинг жума куни талабаларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ишлари самарадорлигини ошириш мақсадида давлат мадҳияси биргаликда жўр бўлиб ижро этилмоқда. Жорий йилнинг 7- май куни ҳам ушбу анъанани давом эттирган ҳолда соат 8 00 да филиал ҳовлисида талабалар томонидан давлат мадҳияси биргаликда жўр бўлиб ижро этилди.
9-май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан фаол талаба-ёшлари томонидан Тошкент ирригатсия ва қишлоқ хўжалигини механизатсиялаш муҳандислари институти Қарши филиали ҳудудида Шараф тасмалари тарқатилди. “Хотира бор экан, миллат барҳаёт” шиори остидаги ушбу эзгу ташаббусда йўл-йўлакай учраган талабаларнинг кўксиларига шараф тасмалари тақиб қўйилди.
Акцияда филиалимиз директори, профессор-ўқитувчилар ва талабалар иштирок этишди. Мунтазам ташкил этилаётган ушбу тадбирда филиалимиз директори З.Муқимов, директор ўринбосарлари Д.Қувватов, Ҳ.Равшанов, барча бўлим бошлиқлари, профессор-ўқитувчилар иштирок этишди.

В Каршинском филиале проведена патриотическая акция.
По традиции в Каршинском филиале ТИИИМСХ первая пара занятий начинается с исполнения государственного гимна Республики Узбекистан. Для повышения эффективности патриотического воспитания студентов каждую пятницу гимн исполняется в унисон. Вот и сегодня 7 мая 2021 года в 8 часов утра студенты вместе спели гимн во дворе филиала.
По случаю Дня памяти и почестей на территории Каршинского филиала активные студенты раздавали главный символ мужества и отваги – георгиевские ленточки. Под девизом «Пока жива память - жив народ», почетные ленточки прикреплялись всем, кто входил в институт. Основная цель проводимой акции – это стремление не дать забыть молодому поколению, кто и какой ценой одержал победу в самой страшной войне в истории человечества, чьими наследниками мы остаемся, чем и кем должны гордиться, о ком помнить.
В данном мероприятии активное участие приняли директор филиала ТИИИМСХ З. Мукимов, заместители директора Д. Кувватов, Х. Равшанов, начальники отделов, профессорско-преподавательский состав и студенты института.