ТИҚХММИнинг иқтидорли талабалари Республика онлайн фан олимпиадасида ғолиб бўлишди.
Юртимиз Олий таълим муассасалари талабалари ўртасида ҳар йили анъанавий тарзда ўтказиб келинадиган республика фан олимпиадалари мана икки йилдирки пандемия сабаб онлайн шаклда ўтказиб келинмоқда.
Шу муносабат билан, Олий ва ўрта махсус таълим вазирининг 2021-йил 31-мартдаги 159-сонли “Олий таълим муассасалари талабалари Республика онлайн фан олимпиадасини 2021 йилда ташкил этиш ва ўтказиш тўғрисида”ги буйруқ асосида Республика онлайн фан олимпиадаси ўтказилди.
Таъкидлаш жоизки ушбу онлайн фан олимпиадасида шаффофликни таъминлаш ҳамда юзага келадиган муаммоларни олдини олиш мақсадида, тест натижалари олимпиада.эду.уз сайтида доимий тарзда эълон қилиб борилди.
Ушбу нуфузли фан олимпиаданинг якуний натижаларига кўра, Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтининг қуйидаги бир гуруҳ иқтидорли талабалари фахрли ўринларни қўлга киритишди.
Жўрабоев Исмоил Илҳомович
ГМ факультети 4-босқич
405-гуруҳ талабаси
“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 1-ўрин соҳиби
Ҳасанов Азизбек Озод ўғли
ГМ факультети 3-босқич
307-гуруҳ талабаси
“Геология”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси
1-ўрин соҳиби
Зокирова Азиза Алишер қизи
412- гуруҳ талабаси
“Ирригация ва мелиорация”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 1-ўрин соҳибаси
Акбаралиев Акрам Акбарали ўғли
ҚСХЭТ факуьтети 4-босқич
408-гуруҳ талабаси
“Автоматлаштиришнинг техник воситалари”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 1-ўрин соҳиби
Шукуров Элёр Зафар ўғли
ГТҚ факуьтети 4-босқич
411-гуруҳ талабаси
“Насос ва насос станциялари”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 1-ўрин соҳиби
Абдуғаниев Мадиёржон Мақсудали ўғли, ГМ факуьтети 4-босқич
“Гидромелиоратив тизимлардан фойдаланиш”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 1-ўрин соҳиби
Тожибоева Гуласал Иброхимжон қизи
402-гуруҳ  талабаси
“Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳибаси
Юлдошев Наврўзбек Элмурод ўғли
ГМ факуьтети 2-босқич
202-гуруҳ талабаси
“Гидравлика”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳиби
Ҳабибов Ҳасан Ғулом ўғли
СХТЭ ва Б факуьтети 3-босқич
306-гуруҳ талабаси
2-ўрин соҳиби
Алияров Жамшид Абдуҳолиқ ўғли
ЕРБ факультети 3-босқич
304-гуруҳ талабаси
“Геодезия”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси
Жуманазарова Комила Шарофиддин қизи ГМ факуьтети 4-босқич
407-гуруҳ талабаси
“Ирригация ва мелиорация”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳибаси
Тураев Турабек Каримжон ўғли
ҚСХЭТ факультети 3-босқич
“Автоматлаштиришнинг техник воситалари”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳиби
Курсйитов Ахтем Сайранович
ГТҚ факультети 4-босқич
411-гуруҳ талабси
“Насос ва насос станциялари”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳиби
Аманов Охунжон Эргаш ўғли
ГМ факультети 4-босқич,
409-гуруҳ талабаси
“Гидромелиоратив тизимлардан фойдаланиш”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 2-ўрин соҳиби
Қурбонов Фахриддин Ғайрат ўғли
ГМ факультети 2-босқич
201-гуруҳ талабаси
“Гидравлика”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 3-ўрин соҳиби
Абилов Юсуфжон Фозил ўғли
ГИМ факультети 3-босқич
301-гуруҳ талабаси
“Кўтариш-ташиш, йўл-қурилиш машиналари ва жихозлари”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 3-ўрин соҳиби
Нуралиев Сардор Турғун ўғли
302-гуруҳ талабаси
“Назарий электроника”  фанидан 2021 йилда ўтказилган Республика онлайн фан олимпиадаси 3-ўрин соҳиби
Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти жамоаси ушбу талабаларни ота-оналари, устозлари ва барча яқинларини эришган юутуқлари билан чин юракдан муборакбод этади ҳамда келгуси фаолиятларида улкан омад ва зафарлар тилаб қолади.

Талантливые студенты TИИИМСХ победили на республиканских предметных онлайн-олимпиадах
Республиканские предметные олимпиады, которые ежегодно традиционно проводятся среди студентов высших учебных заведений нашей страны, из-за пандемии уже два года проводятся в режиме онлайн.
В целях обеспечения выполнения приказа Министерства высшего и среднего специального образования № 159 от 31 марта 2021 года «Об организации и проведении в 2021 году Республиканской онлайн-олимпиады по науке среди студентов высших учебных заведений» были проведены республиканские онлайн-олимпиады. Необходимо отметить, что для обеспечения прозрачности результаты тестирования регулярно публикуются на сайте olimpiada.edu.uz.
По итогам олимпиады группа талантливых студентов Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства заняла почетные места.
Журабоев Исмоил Илхомович |
|
Занял 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Гидротехническая мелиорация сельского хозяйства». |
Хасанов Азизбек Озож углы |
Занял 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Геология». |
Зокирова Азиза Алишер кизи |
Заняла 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Ирригация и мелиорация». |
Акбаралиев Акрам Акбарали углы |
Занял 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Технические средства автоматизации». |
Шукуров Эльер Зафар углы |
Занял 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Насосы и насосные станции». |
Абдуганиев Мадиержон Максудали углы |
Занял 1-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Использование гидромелиоративных систем». |
Тожибоева Гуласал Иброхимжон кизи |
Заняла 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Гидравлическая мелиорация сельского хозяйства». |
Юлдошев Наврузбек Элмурод углы |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Гидравлика». |
Хабибов Хасан Гулом углы |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Геология». |
Алияров Жамшид Абдухолик углы |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Геодезия». |
Жуманазарова Комила Шарофиддин кизи |
Заняла 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Ирригация и мелиорация». |
Тураев Турабек Каримжон углыi студент 3-курса |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Технические средства автоматизации». |
Курсиятов Ахмет Сайранович студент 4-курса |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Насосы и насосные станции». |
Аманов Охунжон Эргаш углы студент 4 курса |
Занял 2-ое место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Использование гидромелиоративных систем». |
Курбонов Фахриддин Гайрат углы студент 2 курса |
Занял 3-е место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Гидравлика». |
Абилов Юсуфжон Фозил углы |
Занял 3-е место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Подъемная, дорожно-строительная техника и оборудование». |
Нуралиев Сардор Тургун углы студент 3-курса 302-группы факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства |
Занял 3-е место в Республиканской онлайн-олимпиаде 2021 года по предмету «Теоретическая электроника». |