Долзарб мавзуларда суҳбатлар
2019 йилнинг 5 декабрь куни 3-талабалар турар жойида Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани прокуратураси ходимлари ҳамда Тошкент шаҳар наркология диспансери мутахассиси Р.Абдулаевлар иштирокида "Ёшлар орасида гиёҳвандлик воситаларининг тарқалишига қарши кураш", "Гиёҳвандлик - аср вабоси, ундан ёшларимизни асрайлик" мавзуларида давра суҳбатлари бўлиб ўтди.
Мазкур тадбир 3--ТТЖ талабалар кенгаши раиси Ж.Саидаҳмедов ташаббускорлигида ташкил этилди. Тадбирда факультет деканлари, декан муовинлари, тарбиячи-педагоглар ҳамда талабалар иштирок этишди ҳам ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди.

Беседы на актуальные темы
5 декабря 2019 года в студенческом общежитии № 3 состоялась встреча с сотрудниками прокуратуры Мирзо-Улугбекского района города Ташкента и специалистом Ташкентского городского наркологического центра Р. Абдуллаевым. Был проведен «круглый стол» на темы «Борьба с распространением наркотиков среди молодежи», «Наркомания - чума века, защита нашей молодежи».
Мероприятие было организовано председателем совета студенческого общежития № 3 Сайдахмедовым Ж. В мероприятии приняли участие декан факультета, заместители деканов, воспитатель-педагог и студенты. Студенты получили ответы на все свои вопросы.