ТИҚХММИ Қарши филиалида “Ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими” томонидан 2020 йил 10 январь куни Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 28 йиллиги ҳамда 14- январ Ватан ҳимоячилари куни  муносабати билан “Армия – тинчлик ва осойишталик рамзи” ва “Миллий армия байрами – менинг байрамим” мавзуларида маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди.
Тадбирни илмий ишлар ва инновациялар бўйича директор ўринбосари Х.Равшанов очиб берди. Тадбирда Республика “Маънавият ва маърифат” маркази Қашқадарё вилоят бўлими раҳбари ўринбосари Л.Қамбаров, Қашқадарё вилояти Хонобод қўрғони 15473-Ҳарбий қисм командирининг тарбиявий ва мафкуравий ишлар бўйича ўринбосари майор А.Нишонов ва   20 рафар ҳарбий қисм аскарлари, 63226-Ҳарбий қисм ҳарбий хизматчиси капитан Ш.Жабборовлар қатнашдилар.
Тадбирда сўзга чиққан Республика “Маънавият ва маърифат” маркази Қашқадарё вилоят бўлими раҳбари ўринбосари Л.Қамбаров, 63226-Ҳарбий қисм ҳарбий хизматчиси капитан Ш.Жабборовлар йиғилганларни ушбу қутлуғ кун билан чин дилдан самимий муборакбод этишди.  Тадбирда ҳарбий аскарлар томонидан тайёрлаб келинган бадиий ва ҳарбий руҳдаги саҳна кўринишлари намойиш этилди. Тадбирда ТИҚХММИ Қарши филиалига  ташриф буюрган ҳарбий қисм офицер ва аскарларига филиал жамоаси томонидан эсдалик совғалари берилди.

Национальная армия - моя армия
10 января 2020 года в Каршинском филиале ТИИИМСХ отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения было организовано духовно-просветительское мероприятие «Армия - символ мира и спокойствия» и «Национальная армия - моя армия», посвященное 28-й годовщине Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дню защитника Родины.
Мероприятие открыл заместитель директора по научной работе и инновациям Х.Равшанов. В мероприятии приняли участие заместитель руководителя Республиканского центра духовности и просвещения Кашкадарьинской области Л. Камбаров, заместитель командующего по воспитанию и идеологическим вопросам воинской части 15473 майор А.Нишонов, 20 морских пехотинцев, капитан воинской части 63226 Ш.Жабборов.
Военнослужащими были представлены художественные номера. Концертная программа придала мероприятию праздничный настрой. Офицерам и солдаты воинской части, посетившим Каршинский филиал ТИИИМСХ, от имени коллектива филиала были вручены памятные подарки.