18 соатлик ўқув курси
Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2019 йил 11 февралдаги 87-03-622-сонли хати ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Раёсатининг 2018 йил 24 декабрдаги 170-сон йиғилиш баёни билан тасдиқланган чора-тадбирлар режасининг III-бўлим, 4-банди ижросини таъминлаш мақсадида жорий йилнинг 9-11 апрел кунлари Ўзбекистон Республикаси “Интеллектуал мулк Агентлиги” қошидаги ўқув маркази билан “Интеллектуал мулк объектларининг ҳуқуқий муҳофазаси” мавзусида 18 соатлик ўқув курси ташкил этилди.
Мазкур шартнома асосида 2019 йил 10 апрел куни соат 13.30 да институтнинг АРМ видеоконференциялар залида “Интеллектуал мулк Агентлиги” қошидаги ўқув маркази Бош мутахассиси И.Абдурахмонов томонидан “Интеллектуал мулкни баҳолаш”, “Интеллектуал мулк объектларини бошқариш тамойиллари”, “Интеллектуал мулк объектларини тижоратлаштириш ва технологиялар трансфери” мавзуларида институт профессор-ўқитувчиларига 6 соатлик маъруза ҳавола қилинди.

18-часовой учебный курс
С целью выполнения части III, пункта 4 плана действий, утвержденного письмом Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 87-03-622 от 11 февраля 2019 года и Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 170 от 24 декабря 2018 года, 9-11 апреля 2019 года в учебном центре при Агентстве по интеллектуальной собственности Республики Узбекистан были организованы 18-часовые учебные курсы на тему: «Правовая защита объектов интеллектуальной собственности».
На основании этого договора 10 апреля 2019 года в 13.30 в видеоконференц-зале Информационно-ресурсного центра института главным специалистом учебного центра при Агентстве по интеллектуальной собственности Республики Узбекистан И.Абдурахмоновым для профессорско-преподавательского состава института была представлена 6 часовая лекция на темы: «Оценка интеллектуальной собственности», «Принципы управления интеллектуальной собственностью», «Коммерциализация объектов интеллектуальной собственности и трансфер технологий».