Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини меҳанизациялаш муҳандислари институти ҳамда Тошкент вилояти Ўртачирчиқ тумани халқ таълими бўлими тасарруфидаги умумтаълим мактабларида таълим сифати ва ўқитувчиларнинг касбий маҳоратини ошириш ва методик қўллаб-қуватлаш мақсадида, Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти факультети “Электротехнологиялар ва электр жиҳозларидан фойдаланиш” кафедраси профессор-ўқитувчилари доцент А.Бердишев, катта ўқитувчи А.Турдибоев, ассистент Ш.Юсупов, лаборатория мудири Р.Рахматуллаевлар Тошкент вилояти Ўртачирчиқ тумани 41-мактабнинг 10-11 синф ўқувчилари билан учрашув ўтказишди. Учрашувда кафедрадаги мавжуд йўналишлар бўйича маълумотлар берилиб, кўчма лаборатория қурилмаларини олиб бориб дарс машғулотлари ўтиб беришди. Бундан ташқари талабаликка қабул қилинган ўқувчиларнинг имкониятлари тўғрисида ҳам маълумотлар беришди.
Институтнинг  чет давлатлар билан ўзаро ҳамкорлик шартномалари ва меморандумлари мавжудлиги яхши натижаларга эришган талабалар шу давлатларда ўқишни давом эттириш, шу билан биргаликда икки томонлама дипломларга эга бўлиш имконияти мавжудлиги тўғрисида сўз юритилди. Шундан кейин ўқувчилар билан савол-жавоб ўтказилиб фаол иштирок этган ўқувчилар кафедра профессор-ўқитувчилари томонидан эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

В целях повышения системы качества обучения и профессионально-методического обеспечения учителей общеобразовательных школ профессорско-преподавательский состав кафедры использования электротехнологий и электрооборудования факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства доцент Бердишев А., старший преподаватель А.Турдибоев, ассистент Ш.Юсупов, заведующий лабораторией Р.Рахматуллаев провели встречу с учащимися 10-11 классов школы № 41 Ташкентской области Уртачирчикского района.
В ходе встречи учащимся была предоставлена информация о существующих направлениях работы кафедры, а также проведено занятие с использованием передвижного лабораторного оборудования. Было отмечено, что наличие соглашений и меморандумов о сотрудничестве института с зарубежными странами позволяет студентам, добившимся хороших результатов, продолжить обучение в этих странах, а также получить двусторонние дипломы.