Ақл чархи шахмат билан
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 20-апрелдаги ПФ-6208-сонли Фармони, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2021-йил 29-апрелдаги 202-сонли буйруғи ижросини таъминлаш юзасидан, Тошкент шаҳар Мирзо-Улуғбек туманидаги “Мирзакалон Исмоилий” М.Ф.Й. билан ТИҚХММИ “Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факултети ҳамкорлигида Президентимизнинг 5 та муҳим ташаббуси доирасида 2021 йил 6 июн куни маҳалла ёшлари ва фаоллари иштирокида спортнинг шахмат-шашка тури бўйича мусобақа ўтказилди.
Тадбирда “Мирзакалон Исмоилий” М.Ф.Й. Оила, хотин-қизлар ва ижтимоий маънавий масалалар бўйича раис ўринбосари Иқболова Феруза Жафаровна, М.Ф.Й. Нуронийлар кенгаши раиси профессор Каримов Рустам Салимович, Раиснинг ёшлар ишлари бўйича ўринбосари Хамроев Искандар, шунингдек, “Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факултети декани профессор А.Ж.Исаков ва ЭТваЭЖФ кафедраси ассистенти Ш.Юсуповлар иштирок этишди. Спорт мусобақаси маҳалла ёшларида катта қизиқиш уйғотди. Мусобақа якунида ғолибларга китоблар ва совғалар топширилди.

Соревнования по шахматам и шашкам
В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан №УП-6208 от 20.04.2021 года «О дополнительных мерах по поддержке предпринимательской деятельности, содействию занятости, социальной защите и содержательной организации свободного времени молодежи» и приказа Министерства высшего и среднего специального образования №202 от 29 апреля 2021 года в рамках 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан совместно махаллей «Мирзакалон Исмоилий» Мирзо-Улугбекского района и факультетом энергоснабжения сельского и водного хозяйства ТИИИМСХ 6 июня 2021 года были проведены соревнования по шахматам и шашкам с участием молодежи махалли.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя махалли «Мирзакалон Исмоилий» по семейным, женским и социально-духовным вопросам Икболова Феруза Жафаровна, председатель Совета махалли Нуроний профессор Каримов Рустам Салимович, заместитель председателя по делам молодежи Хамроев Искандар, декан факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства Исаков А.Ж. и ассистент Ш. Юсупов. По окончании соревнований победителям были вручены книги и подарки.