2021 йил 12 март куни “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультетининг бир гуруҳ талабалари (86 нафар) гуруҳ мураббийлари Тошкент шаҳридаги “Ўзбекистон тарихи” Давлат музейи, “Амир Темур ва Темурийлар тарихи” Давлат музейи, “Қатоғон қурбонлари” музейи ва “Қуролли кучлар” музейларига саёҳат қилишди.
Музейларга саёҳат давомида талабалар ватанимиз тарихи ва ривожланиш босқичлари, қадимий асори-атиқалар, маданий, хўжалик ва ижтимоий ҳаёт тарзи билан танишишди. Талабаларимиз дарсдан бўш вақтларини мазмунли ўтказишди.

Музеи – место просвещения
12 марта 2021 года группа студентов из 86 человек факультета организации и управления водного хозяйства под руководством куратора группы посетила Государственный музей истории Узбекистана в Ташкенте, Государственный музей истории Тимуридов, музей памяти жертв репрессий и Государственный музей Вооруженных Сил.
Во время посещения по музеям студенты ознакомились с историей и этапами развития нашей страны, древними артефактами, культурной, экономической и общественной жизнью. Наши студенты прекрасно провели время.