Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 7 майдаги “Математика соҳасидаги таълим сифатини ошириш ва илмий-тадқиқотларни ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-4708-сон Қарорига мувофиқ ЎзР ФА Математика институти ва Ўзбекистон Миллий Университети ҳамкорлигида шу йилнинг 4-5 март кунлари Тошкент вилояти ва Тошкент шаҳрида жойлашган Олий таълим муассасалари талаба-қизлари ўртасида олимпиада ўтказилди.
Математика фанидан анъанавий тарзда ўтказиладиган фан олимпиадасида институтимиз талаба кизларидан тузилган ТИҚХММИ жамоаси техника ва иктисодий ОТМ ўртасида фахрли 1-ўринни эгаллади. Умумий рўйхатда ЎзМУ Математика факультети 3 боскич талаба қизлари 1-3 ўринни олган бўлсада, ТИҚХММИ талаба қизлари ҳам улардан қолишмаган ҳолда барча ОТМ орасида умумжамоа ҳисобида 3-ўринни эгаллашди.
ТИКХММИ талаба кизлари ЎзМУ Математика факультетининг юкори курс талаба кизлари билан баробар беллашиб математика соҳасига доир мураккаб математик масалаларни ечишди. Якунда эса ташкилотчилар томонидан муносиб такдирланишди.

Итоги олимпиады по математике
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 7 мая 2020 года № ПП-4708 «О мерах по повышению качества образования и развитию научных исследований в области математики» в сотрудничестве с Национальным университетом Узбекистана, 4-5 марта 2021 года среди студентов высших учебных заведений Ташкента и Ташкентской области была проведена олимпиада.
В предметной олимпиаде по математике, прошедшей в традиционной форме, команда TИИИМСХ, состоящая из студенток нашего института, заняла почетные места среди технических и экономических вузов. Студентки 3 курса факультета математики Национального университета Узбекистана заняли 1-3 места, а девушки ТИИИМСХ заняли 3 место в командном зачете среди всех вузов.