«Платформа» ўқув марказидаги тренингда
Жорий йилнинг 7 - 11 - май кунлари Европа Иттифоқининг «Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш» дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» қўшма лойиҳаси бўйича Тошкент шаҳар, М. Улуғбек тумани, Чуст кўчаси 1 - уйда жойлашган «Платформа» ўқув марказида ташкил этилган тренингда иштирок этиш У. Отажоновга катта масъулият юклади.
Тренингнинг биринчи кунида тадбир очилишида «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» лойиҳаси раҳбари Улуғбек Исламов, «AUTHORCOACHINGGROUP» директори Динара Габдулхакова, ТИҚХММИ илмий ишлар ва инновация бўйича проректори Т. З. Султанов, Илмий тадқиқотлар ва илмий педагог кадрлар тайёрлаш бўлими бошлиғи Ш.Ж.Имомовлар иштирок этиб, ушбу тадбирни очдилар ҳамда тренинг иштирокчиларига қўйилган масъулият, тартиб ва қоидаларини тушунтирдилар ҳамда иштирокчиларга муваффақиятлар тилаб қолдилар. Ҳар бир тренинг тингловчиси тегишли дастур ва тренинг қўлланмаси билан таъминланди ҳамда дастур ва қўлланма бўйича тренинг бошланди.
У Отажонов 7 - 8, 10 - 11 май кунлари бўлиб ўтган тренинг дастурида кўрсатилган ҳар бир бандлари бўйича олинган билимлар асосида кўрсатилган топшириқларни бажарди. Тренингнинг охирги, яъни 11 май 2019 йили “Суқрот мулоқоти” мавзусида битирув иши тақдимотини ҳимоя қилди. Ушбу Европа Иттифоқининг «Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш» дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» қўшма лойиҳаси бўйича олган билимларни кафедрада тақдимот қилиб ҳисобот берди. Тренингда тақдим этилган ва орттирилган малака-кўникмалар келгусида ўз ижобий самарасини беришига ишончимиз комил.

На тренинге в учебном центре «Платформа»
Участие в тренинге, организованном совместно с проектом Программы развития ООН и Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Программы Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельской местности Узбекистана» с 7 по 11 мая 2019 года, проводимом в учебном центре «Платформа», который расположен в городе Ташкенте, в Мирзо Улугбекском районе, на улице Чуст, дом 1, наложило на У.Отажонова большую ответственность.
В первый день тренинга руководитель проекта «Укрепление технического потенциала» Улугбек Исламов, директор «AUTHORCOACHINGGROUP» Динара Габдулхакова, проректор по научной работе и инновациям TИИИМСХ Тохир Зокирович Султанов, начальник отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Шавкат Жахонович Имомов открыли мероприятие, объяснили обязанности участников, правила и положения и пожелали участникам успехов в их работе. Каждому слушателю тренинга была предоставлена соответствующая программа и учебное пособие.
Отажонов У. с 7 по 8 мая, с 10 по 11 мая на основе полученных знаний выполнил задания по каждому из пунктов, перечисленных в программе обучения. В конце тренинга, 11 мая 2019 года, он защитил дипломную работу по теме «Сократовский диалог». Отажонов У. выступил с презентацией на кафедре ипредоставил отчет по знаниям и навыкам, полученным при прохождения тренинга, организованном совместно с проектом Программы развития ООН и Министерством водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Программы Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельской местности Узбекистана». Мы убеждены, что обучение и приобретенные умения и навыки принесут положительные результаты в будущем.