Сиртқи таълим талабаларининг музей ва сайилгоҳларга ташрифи
Сиртқи таълим 5450400 – “Сув хўжалиги ва мелиорация ишларини механизациялаш” таълим йўналиши 1 - босқич 108 - гуруҳи талабалари 2019 йил 7 май куни Ўзбекистон Республикаси биринчи Президенти Ислом Каримов ёдгорлик мажмуасига ташриф буюрдилар.
Сиртқи таълим 5230900 – “Бухгалтерия ҳисоби ва аудит” (сув хўжалигида) таълим йўналиши 1 - босқич 117 - гуруҳи талабалари 2019 йил 10 май куни Ботаника боғида “Хотира ва қадрлаш куни”га атаб ташкил қилинган тадбирга  ташриф буюрдилар.
Сиртқи таълим Ирригация тизими бошқарув объектлари таълим йўналиши 1 - босқич 118 - гуруҳи талабалари 2019 йил 10 май куни Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан Амир Темур хиёбони ва Темурийлар давлат музейига ташриф буюрдилар.
Сиртқи таълим 5450200 – “Сув хўжалиги ва мелиорация”  таълим йўналиши 1 - босқич 102 - гуруҳи талабалари 2019 йил 10 май куни “Хотира ва қадрлаш куни” муносабати билан Амир темур хиёбонига ташриф буюрдилар.
Сиртқи таълим Қишлоқ хўжалигини механизациялаш таълим йўналиши 1 - босқич 104 - гуруҳи талабалари 2019 йил 11 май куни “Хотира ва қадрлаш куни” муносабати билан Темурийлар давлат музейига ташриф буюрдилар.

Посещение студентами заочного отделения музеев и достопримечательностей
7 мая 2019 года студенты 1–курса 108 группы заочного отделения направления 5450400 - «Водное хозяйство и механизация мелиоративных работ» посетили монументальный комплекс Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
10 мая 2019 года студенты 1–курса 117 группы заочного отделения направления 5230900 - «Бухгалтерский учет и аудит» (водное хозяйство) посетили Ташкентский ботанический сад.
10 мая 2019 года студенты 1–курса 118 группы заочного отделения направления «Объекты управления ирригационной системой» посетили площадь Амира Темура и Государственный музей Темуридов.
10 мая 2019 года студенты 1–курса 102 группы заочного отделения направления 5450200 – «Водное хозяйство и мелиорация» посетили площадь Амира Темура.
11 мая 2019 года студенты 1–курса 104 группы заочного отделения направления «Механизации сельского хозяйства» посетили Государственный музей Темуридов.