Илмий янгиликлар сари очиқ мулоқот
Жорий йилнинг 13 июнъ куни "Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти" факультетининг бир гуруҳ ёшлари билан В-бинонинг 8-маърузалар залида институт Илмий - тадқиқотлар, инновациялар ва илмий - педагог кадрлар тайёрлаш бўлими бошлиғи Ш. Имомов, Илмий-инновацион ишланмаларни тижоратлаштириш бўлими ҳамда Иқтидорли талабаларнинг илмий-тадқиқот ишларини ташкил этиш бўлими ходимлари билан биргаликда учрашув ўтказилди.
Учрашув мобайнида бевосита талабалар билан тўғридан-тўғри очиқ мулоқот бўлиб ўтди. Ш.Имомов сўзга чиқиб ҳозирги кунда яратилаётган янгиликлар, ёшларга қаратилаётган эътибор тўғрисида айтиб ўтди. Ш. Имомов талабаларнинг қизиқишлари, ғоя-таклифларини эшитган ҳолда, уларни илмий-тадқиқот ишларига тўғри йўналтириш ва ўқув жараёнини ишлаб чиқариш билан интеграциясини таъминлаш масалаларига алоҳида тўхталиб ўтди. ҚСХЭТ факультети декани А.Исаков факулътет иқтидорли ёшларини юзага чиқариш ва уларни ҳар томонлама қўллаб-қуватлаш, уларнинг илмий янгилик ҳамда ғояларини тўғри йўналтириш зарурлигини таъкидлади. Учрашув мобайнида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар ва ўз таклифларини билдирдилар.

Нововедения в науке через открытый диалог
13 июня 2019 года в корпусе «В» в 8-м лекционном зале для группы молодых людей факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства была проведена встреча, организованная начальником отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Имомовым Шавкатом Жахоновичем совместно с сотрудниками отдела коммерциализации научно-инновационных разработок и отдела по организации научно-исследовательской работы одаренных студентов.
Во время встречи состоялся прямой открытый диалог со студентами. Ш. Имомов рассказал о современных тенденциях и внимании к молодежи. Ш. Имомов выслушал идеи и пожелания студентов, узнал об их интересах, направил их на научные исследования, отдельно остановился на вопросах, касающихся интеграции учебного процесса с производством. Декан факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства А.Исаков подчеркнул необходимость выявления и всесторонней поддержки талантливой молодежи на факультете и правильной ориентации их на научные идеи и нововедения. Во время встречи студенты получили ответы на все свои вопросы и высказали свои предложения.
Информация методиста отдела по организации научно-исследовательской работы одаренных студентов З.Темировой.