Мустақил таълим ва инновация
Олий таълим муассасалари босқичма-босқич кредит-модул тизимига ўтилиши натижасида, талабалар 5+1 тизимида ўқишни бошладилар. Яъни, беш кун аудиторияда назарий билимларни олишади, қолган бир кунда амалий билимларни олиш мақсадида соҳанинг етакчи корхона ва ташкилотларида ўз билимларини мустаҳкамлайдилар. Шу муносабат билан ,,Гидромелиорация” факултети ,,Сув хўжалигида инновацион технологиялар ва улардан фойдаланиш йўналиши 108-гуруҳ талабалари “АГРО ДРИП” корхонасига ташриф буюришди.
Ташриф давомида талабалар томчилатиб ва ёмғирлатиб суғориш усулларини бутловчи қисмларини ишлаб чиқаришдан тортиб лойиҳалаш, қуриш ва тўлиқ ишчи ҳолда топшир жараёнлари билан яқиндан танишди. Талабаларга суғоришдаги энг сўнгги инновацион ускуналарни корхона раҳбари Юсупов Азимжон таништирди. Шунингдек, талабалар гуруҳ мураббийи ҳамроҳлигида “АГРО ДРИП” корхонасининг “шоwроом” хонасида ҳам бўлдилар ва қизиқтирган саволларига жавоб олдилар.

Самообразование и инновации
В результате постепенного перехода вузов на кредитно-модульную систему студенты начали обучение по системе 5 + 1. То есть пять дней они получают теоретические знания на занятиях. Один день закрепляют свои знания на ведущих предприятиях и организациях отрасли, чтобы получить практические знания. В связи с этим студенты 108-й группы направления образования «Инновационные технологии в водном хозяйстве и их использование» факультета гидромелиорации посетили предприятие «АГРО ДРИП».
В ходе посещения студенты ознакомились с процессом проектирования, строительства и ввода в эксплуатацию компонентов капельного и дождевального орошения. Руководитель предприятия Юсупов Азимжон представил студентам новейшую инновационную оросительную технику. В сопровождении куратора группы студенты также посетили выставочный зал AGRO DRIP.