Ёшларга илм йўлидаги эътибор
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожлантириш вазирлиги томонидан 2021-йил 12-13-март кунлари Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятлари олий таълим муассасалари, ишлаб чиқариш корхоналари ва тадбиркорлар учун ташкил этилган “ИННОВАЦИОН ҒОЯЛАР ВА ИШЛАНМАЛАР ҲУДУДИЙ КЎРГАЗМАСИ” бўлиб ўтди.
Ушбу кўргазмада Тошкент ирригатция ва қишлоқ хўжалигини механизатциялаш муҳандислари институти Қарши филиали талабалари 10 дан ортиқ робототехника ва техник ишланмалар билан фаол иштирок этишди. Танлов натижаларига кўра ТИҚХММИ Қарши филиали талабаси Пўлатов Наврўз Миртемир ўғли 1-ўринни қўлга киритиб 15 000 000 сўм пул мукофоти билан тақдирланди.

12-13 марта 2021 года Министерством инновационного развития Республики Узбекистан для вузов, промышленных предприятий и предпринимателей Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областей была организована «Региональная выставка инновационных идей и разработок».
Активное участие в выставке приняли студенты Каршинского филиала Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, представив более 10 робототехнических и технических разработок. По результатам конкурса студент Каршинского филиала TИИИМСХ Пулатов Навруз Миртемир углы занял 1 место и был награжден денежной премией в размере 15 000 000 сумов.