Спорт – соғлиқ гарови
Ҳозирги кунда Ўзбекистон Республикасида спортни ривожлантиришга ва ёш спортчиларни Халқаро миқёсда рақобатбардошлигини ошириш, жисмоний салоҳияти юқори, руҳий тетик спортчиларни тайёрлашга катта эътибор кўрсатиб келинмоқда. Ҳозирги кунда Ўзбекистон Республикасида мавжуд барча Олий таълим муассасасида спорт билан шуўулланишга барча шарт-шароитлар мавжуд.  Ушбу шароитлардан унумли фойдаланиш талабаларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш мақсадида 14 апрел куни Тошкент Ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти "Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш" факултетида "Спорт - соғлиқ гарови" шиори остида Футбўл мусобақасини ташкил этдик.
Ушбу мусобақада факултетимиз барча иқтидорли, спортга иштиёқи баланд талабалар ўз гуруҳлари билан иштирок этди. Мусобақа барча гуруҳлар ўртасида ташкил этилганлиги сабабли ўйинлар ўзига ҳос тарзда шиддатли бўлди.  Юқори кайфиятда бўлиб ўтган мусобақамизда юқори салоҳият эгалари, факултетимиз ва Институт терма жамоаси аъзоларидан ташкил топган 407-гуруҳ талабалари ўалаба қозонди. Бундай тадбирлар, мусобақалар давом этади факултет фаолларидан янада ташаббускорликни кутиб қоламиз.

В настоящее время в Республике Узбекистан уделяется большое внимание развитию спорта и повышению конкурентоспособности юных спортсменов в международном масштабе, высокому физическому потенциалу, а также подготовке духовно здоровых спортсменов. В настоящее время во всех высших учебных заведениях Республики Узбекистан созданы все условия для занятий спортом. С целью эффективного использования этих условий для обеспечения полноценной организации досуга студентов 14 апреля на факультете организации и управления водного хозяйства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства под лозунгом «Спорт - залог здоровья» были организованы футбольные соревнования.
В этих соревнованиях приняли участие талантливые студенты факультета, студенты с высокой мотивацией к спорту вместе со своей группой. Так как соревнования были организованы среди всех групп, игра была очень напряженной. В соревновании, прошедшем в приподнятом настроении, победили студенты 407 группы, имеющие высокий потенциал. Такие мероприятия, соревнования будут продолжаться, с нетерпением ждем дальнейшей инициативы от активистов факультета.
Информация лидера Союза молодежи факультета организации и управления водного хозяйства Хайтбоя Искандарова.