Жорий йилнинг 7 - 11 - май кунлари Европа Иттифоқининг «Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш» дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» қўшма лойиҳаси бўйича Тошкент шаҳар, М. Улуғбек тумани, Чуст кўчаси 1 - уйда жойлашган «Платформа» ўқув марказида ташкил этилган тренингда “Гидромелиоратив тизимлардан фойдаланиш” кафедраси ассистенти К.Мусаев ҳам қатнашди ва тренинг машғулотида олган малака ва кўникмалари билан “Гидромелиоратив тизимлардан фойдаланиш” кафедраси аъзолари билан ўртоқлашди.
К. Мусаев 7 - 8, 10 - 11 май кунлари бўлиб ўтган тренинг дастурида кўрсатилган ҳар бир бандлари бўйича олинган билимлар асосида кўрсатилган топшириқларни бажарди. Тренингнинг охирги, яъни 11 май 2019 йили “Презентатсия қилиш шартлари” мавзусида битирув иши тақдимотини ҳимоя қилди. Ушбу Европа Иттифоқининг «Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш» дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» қўшма лойиҳаси бўйича олган билимларни кафедрада тақдимот қилиб ҳисобот берди. Тренингда тақдим этилган ва орттирилган малака-кўникмалар келгусида ўз ижобий самарасини беришига ишончимиз комил.

Впечатляющий тренинг
В тренинге, организованном совместно с проектом Программы развития ООН и Министерством водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Программы Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельской местности Узбекистана» с 7 по 11 мая 2019 года, проводимом в учебном центре «Платформа», который расположен по адресу: Мирзо Улугбекский район, улица Чуст, дом 1, принял участие ассистент кафедры гидромелиоративных систем К. Мусаев.
К. Мусаев на основе полученных с 7 по 11 мая знаний выполнил задания по каждому из пунктов, перечисленных в программе обучения. В конце тренинга, 11 мая 2019 года, состоялась защита дипломной работы на тему: «Правила подготовки презентаций». К. Мусаев предоставил отчет по знаниям, умениям и навыкам, полученным при прохождения тренинга, организованном совместно с проектом Программы развития ООН и Министерством водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Программы Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельской местности Узбекистана». Мы убеждены, что обучение и приобретенные умения и навыки смогут принести положительные результаты в будущем.