М. Улуғбек тумани, Чуст кўчаси 1 - уйда жойлашган «Платформа» ўқув марказида ташкил этилган тренингда “Чизма геометрия ва муҳандислик графикаси” кафедраси ассистенти Ж. Қосимов ҳам қатнашди ва тренинг машғулотида олган малака ва кўникмалари билан “Чизма геометрия ва муҳандислик графикаси” кафедраси аъзолари билан ўртоқлашди.
Ж. Қосимов 7 - 8, 10 - 11 май кунлари бўлиб ўтган тренинг дастурида кўрсатилган ҳар бир бандлари бўйича олинган билимлар асосида кўрсатилган топшириқларни бажарди. Тренингнинг охирги, яъни 11 май 2019 йили “Презентатсия қилиш шартлари” мавзусида битирув иши тақдимотини ҳимоя қилди. Ушбу Европа Иттифоқининг «Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш» дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг «Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш» қўшма лойиҳаси бўйича олган билимларни кафедрада тақдимот қилиб ҳисобот берди.

Впечатления от тренинга
Ассистент кафедры начертательной геометрии и инженерной графики Ж. Косимов также принял участие в тренинге, организованном в учебном центре «Платформа», расположенном по адресу Мирзо Улугбекский район, улица Чуст, дом 1, и поделился знаниями и навыками, приобретенными во время тренинга, с сотрудниками кафедры.
Ж.Косимов на основе полученных с 7 по 8 мая, с 10 по 11 мая знаний выполнил задания по каждому из пунктов, перечисленных в программе обучения. В конце тренинга, 11 мая 2019 года, состоялась защита дипломной работы на тему: «Правила подготовки презентаций». Ж.Косимов предоставил отчет по знаниям и навыкам, полученным при прохождения тренинга, организованном совместно с проектом Программы развития ООН и Министерством водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Программы Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельской местности Узбекистана».