2019 йил 15 феврал куни “Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети декани проф. А.Исақов ташаббуси билан 2 ва 3-курс талабалари ўртасида “Ёшлар иттифоқи – имкониятлар уммони” мавзусида катта давра суҳбати ўтказилди.
Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг факультет кенгаши аъзоси Дилмурод Акбаров тадбирда Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг талаба ёшлар ҳаётида тутган ўрни, яратилган имконият ва имтиёзлар тўғрисида тақдимот қилди. Шу билан биргаликда ёшларнинг мамлакатимиз ижтимоий ҳаётидаги фаоллиги янада ошириш қанчалар муҳим эканлиги ҳамда факультетда бугунги кунда юксак марраларга эришган талабалар фаолияти ҳақида маълумот берди.
Йиғилишда 2019 йил 30 январ – 2 феврал кунлари Таиланднинг Бангкок шаҳрида ЮНЕСКО томонидан ўтказилган “Be the leader the world needs”ҳалқаро конференциясида иштирок этган 2-босқич талабаси Нурмуҳаммад Раззоқов тенгдошларига конференция тассуротларини гапириб берди.
Учрашув сўнггида факультет декани Ёшлар иттифоқи фаолиятини янада ривожлантириш ва ёшларни қизиқтирувчи янги лойиҳаларни ишлаб чиқиш бўйича ўзининг таклифларини билдирди.
Факультет декани ва ёшлар ўртасидаги самимий суҳбатларга бой бўлган учрашув келажак тараққиёт режаларини тузишга асос бўлди.

Бескрайние возможности
15 февраля 2019 года дважды в 10:00 и в 18:00 на факультете «Энергоснабжения сельского и водного хозяйства» среди студентов 2-3-курсов был проведен большой круглый стол на тему: «Союз молодежи – бескрайние возможности».
Встреча была организована деканом факультета, доктором технических наук, профессором А.Ж.Исаковым. На мероприятии говорилось о роли Союза молодежи Узбекистана в жизни студентов, об имеющихся возможностях и привилегиях. Дилмурод Акбаров, член совета факультета Союза молодежи Узбекистана, выступил с докладом о возможностях и привилегиях, предлагаемых студентам, подчеркнулнеобходимость участия в деятельности Союза молодежи, о том, насколько важно повышать свою активность в социальной жизни страны, а также о студентах факультета, добившихся больших успехов.
Студент 2 курса Нурмухаммад Раззоков поделился своими впечатлениями об участии в международной конференции в Таиланде в городе Бангкоке,организованной ЮНЕСКО, на тему:« Be the leader the world needs».
В конце встречи декан факультета А.Ж.Исаков представил свои предложения по развитию деятельности Союза молодежи и по разработке новых проектов, которые смогут заинтересовать молодежь.