“Бир миллион ўзбек дастурчилари” лойиҳаси
2021 йил 15 март куни ТИҚХММИ “Ахборот технологиялари” кафедраси профессор-ўқитувчилари томонидан Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари парки (IT-Park) нинг таълим лойиҳалари бўлими бошлиғи Дилмурод Насибуллаев иштирокида “Бир миллион ўзбек дастурчилари” лойиҳаси доирасида семинар-тренинг ташкил этилди.
Семинар-тренингда СХТЭБ ва ЕРБ факультетлари иқтидорли талабалари қатнашдилар ва ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар. Семинар-тренингда “Бир миллион ўзбек дастурчилари” лойиҳасининг мақсад ва вазифалари, лойиҳада иштирок этишнинг афзалликлари, шу жумладан, Udacity халқаро онлайн таълим тизимидан бепул фойдаланиш имкониятлари тўғрисида батафсил маълумот берилди.

Проект «Один миллион узбекских программистов»
15 марта 2021 года профессорско-преподавательский состав кафедры информационных технологий организовал семинар-тренинг в рамках проекта «Узбекские программисты» с участием руководителя отдела образовательных проектов (IT-Park) Дильмурода Насибуллаева.
В семинаре приняли участие талантливые студенты факультетов организации и управления водного хозяйства и управления земельными ресурсами. На семинаре была представлена подробная информация о целях и задачах проекта «Миллион узбекских программистов», преимуществах участия в проекте, включая бесплатный доступ к международной системе онлайн-образования Udacity.