Бир пиёла чой устидаги суҳбат
4 - Талабалар турар жойида талаба қизлар ўртасида “Энг намунали хона” кўрик-танлови бўлиб ўтди. Тадбирда Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р. Чориев ҳамда “Гидромелиорация” факултети декани А.Фатхуллаев ва факультет хотин-кизлар кенгаши раиси З.Бекназаровалар қатнашиб ғолибларга ташаккурномалр топширишди. Танловда қизларимиз хонасининг тоза-озодалиги,  дид билан жиҳозланганлиги ҳамда ўқишда, жамоат ишларида фаол қатнашганликларига ҳам баҳо берилди. Танловда 204, 208, 303 - хоналар соҳибалари ғолиб деб топилди.
Тадбир сўнгида Ёшлар билан ишлаш проректоримиз талаба қизлар билан бир пиёла чой устида суҳбатлашди.Талаба қизлар институтимиз раҳбариятига катта миннатдорчилик билдирдилар. Тадбирни ташкиллаштиришда 4- ТТЖ тарбиячи педагоги Н.Исокулова ва Талабалар кенгаши раиси Арзикуловлар ўз ҳиссаларини қўшдилар.

Беседа за чашкой чая
В студенческом общежитии № 4 среди студенток был организован конкурс «Самая образцовая комната». В мероприятии приняли участие проректор по делам молодежи Р. Чориев, декан факультета гидромелиорации А. Фатхуллаев и председатель женского совета факультета З. Бекназарова. Они вручили победителям грамоты. Оценивалась чистота и оформление комнаты девочек, а также их активное участие в учебе и общественной работе. Победителями конкурса стали девочки, проживающие в 204, 208, 303 комнатах.
В конце мероприятия проректор по делам молодежи побеседовал со студентками за чашкой чая. Девушки поблагодарили руководство института. В организации мероприятия приняли участие воспитатель-педагог студенческого общежития № 4 Исокулова Н. и председатель студенческого совета Арзикулов.