“Улар шеъри учди кўп йироқ!”
2021- йил 17-май куни Адиблар ҳиёбонида Ўзбекистон қаҳрамони, Ўзбекистон халқ шоири Абдулло Орипов ҳайкали қошида “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факултети декани Р.Хакимов бошчилигида факултет профессор-ўқитувчилари ҳамда фаол талаба ёшлари ҳамроҳлгида шоир ижоди, шеърияти ва ҳаёт йўлини ёд этиш мақсадида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди. Тадбирда Ўзбекистон ёзувчилар уюшмаси аъзоси, шоир Вафо Файзуллоҳ, файласуф Қиёмиддин Назаровлар иштирок этишди.
Тадбирни факултет декани Р.Хакимов кириш сўзи очиб берди, таклиф этилган меҳмонлар шоир ҳаёти ва ижоди ва унинг шеъриятини аҳамияти, тутган ўрни, шунингдек, ёш авлод тарбиясида ватанпарварлик, инсонийлик, юртга садоқат рухида тарбиялашда катта ўрин тутиши тўғрисида йиғилганлар билан самимий ўртоқлашдилар. Тадбир давомида шоир Абдулла Орипов ижодига мансуб шеърлар ва куй қўшиқлар куйланди.

17 мая 2021 года на Аллее литераторов возле памятника народному поэту Узбекистана Абдулле Арипову было проведено духовно-просветительское мероприятие, посвященное памяти великого поэта. В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав и активные студенты факультета организации и управления водным хозяйством во главе с деканом факультета Р.Хакимовым.
В мероприятии приняли участие член Союза писателей Узбекистана, поэт Вафо Файзуллах, философ Киёмиддин Назаров. Мероприятие со вступительным словом открыл декан факультета Р.Хакимов. Он отметил, что творчество Абдуллы Арипова представляет одну из ярких страниц современной узбекской литературы. В его стихах глубоко анализируется духовный мир человека и история народа.