Қорбобонинг ташрифи ва туҳфалари
13 - декабр куни 3-талабалар турар жойида янги йил муносабати билан ташкил этилган байрамда талабалар фаол иштрок этишди. Шу билан биргаликда тадбирда талабалар турар жойи директори И.Бухоров сўзга чиқиб талабаларни яқинлашиб келаётган янги 2020-йил билан табриклаб  ўқиш ва ишларига омадлар тилаб қолди. Байрам тадбири якунида фаол талабалар  “Енг яхши хона” номинатциясига эга бўлишди.
ҚХМ факултети талабалари Марупов Элбек, Баратов Маъруфжон, Рўзийев Дилшод, СХТЕ ва Б факултети  Сарсенов Нурболат, Чорийев Хуршид, Мусайев Сиддиқ, Хидиров Хуршид фаол талабалар ташаккурномалар билан тақдирланишди.
Фаол талабаларнинг ташаббуси билан  Қорбобо ташрифи ташкил қилинди. Қорбобо саволларига жавоб берган  табалаларга янги йил совғалари бериб хоналарни айланиб чиқди.

Визит и подарки Деда Мороза
В связи с наступающим Новым годом 13 декабря 2019 года в студенческом общежитии № 3 было организовано праздничное мероприятие, в котором активное участие приняли студенты. Директор студенческого общежития И.Бухоров выступил на мероприятии, поздравил студентов с наступающим Новым 2020 годом и пожелал им успехов в учебе и работе. В конце мероприятия состоялась церемония награждения студентов в номинации «Самая лучшая комната».
Активные студенты факультета механизации сельского хозяйства Марупов Элбек, Баратов Маъруфжон, Рузийев Дилшод и факультета организации и управления водного хозяйства Сарсенов Нурболат, Чорийев Хуршид, Мусайев Сиддиқ, Хидиров Хуршид были награждены грамотами.
По инициативе активных студентов было организовано посещение Деда Мороза. Дед Мороз вручил новогодние подарки студентам, которые отвечали на вопросы.