Шахмат- шашка мусобақаси
Ҳозирги кунда Ўзбекистон Республикасида спорт соҳасида Ёшларга кенг имкониятлар яратиб берилмоқда шу жумладан Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббусда ҳам ўз аксини топган.
Айнан Президентимиз ташаббусини қўллаб-қувватлаган ҳолда 15.01.2020 куни Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Сув хўжалиги ташкил этиш ва бошқариш факултети Ёшлар кенгаши томонидан Спортнинг Шахмат-Шашка мусобоқаси ташкил этилди.
Бунда Факултетимиздан 28 та Талабалар, Институтимизнинг бошқа Факултетларидан 5 та қизиқувчи Талабалар келиб иштирок этишди дастлаб Шахмат бўйича тур бўлиб ўтди натижаларга кўра

Соревнования по шахматам и шашкам
Как известно, глава нашего государства выдвинул пять важных инициатив по организации социальной, духовно-просветительской работы по новой системе. Вторая инициатива предусматривает привлечение молодежи к занятию спортом.
15 января 2020 года Молодежным советом факультета организации и управления водного хозяйства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства были организованы соревнования по шахматам и шашкам.
В соревнованиях по шахматам приняли участие 28 студентов факультета и 5 студентов из других факультетов нашего института. По результатам соревнований
1-е место занял Давлатов Хаётбек, студент 101 группы факультета организации и управления водного хозяйства;
2-е место - Отабоев Дониёр, студент 202 группы факультета гидротехнического строительства;
3-е место - Хамзалиев Эльдор, студент 204 группы факультета организации и управления водного хозяйства.