Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2019 йил 26 апрелдаги 2019 йилда олий таълим муассасалари талабалари республика олимпиадасини ташкил этиш ва ўтказиш тўғрисида”ги 314-сонли буйруғига асосан 2019 йил 17-18 май кунлари институтимизда “Қишлоқ хўжалиги машиналари” фанидан Республика фан Олимпиадасининг II-босқичи ўтказилади.
“Олий таълим муассасалари талабалари Республика фан олимпиадаси тўғрисидаги Низом”га мувофиқ фан олимпиадаси қуйидаги 4 та турдан иборат қилиб ўтказилади.
1. Ёзма иш 2. Оғзаки 3. Тест 4. Ижодий иш
Фан олимпиадасининг II-босқичида ҳар бир олий таълим муассасасидан1 (бир) нафар талаба 1 (бир) нафар раҳбари билан иштирок этиш ҳуқуқига эгадир.
Фан олимпиадасининг II-босқичи иштирокчиларига бериладиган саволлар аниқ ва мазмунли ҳамда барча иштирок этадиган муассасаларнинг таклифларини инобатга олган ҳолда ишлаб чиқилиши учун Сизнинг муассасангиз томонидан ишлаб чиқилган.
II-босқичга тегишли фан саволларини 2019 йил 14 майдан кечиктирмай ташкилий қўмитага юборишингиз сўралади.
"Қишлоқ хўжалигини механизациялаш" факультети Маънавий - маърифий ишлар бўйича декан ўринбосари И.Рахимов ахбороти.

Предметная олимпиада – будущее науки
В соответствии с Приказом Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан от 5 апреля 2019 года №314 «Об организации и проведении республиканских олимпиад в вузах в 2019 году», в институте 17–18 мая 2019 года состоится олимпиада по предмету «Сельскохозяйственная техника».
Согласно «Положению о республиканской олимпиаде среди студентов высших учебных заведений», олимпиада проводится по 4 турам: 1. Письменная работа. 2. Устные ответы. 3. Тесты. 4. Творческая работа.
На II этапе предметной олимпиады право на участие имеют 1 (один) студент, 1 (один) руководитель из каждого вуза. Вопросы, задаваемые участникам II этапа олимпиады, разрабатываются организацией с учетом предложений всех участвующих учреждений.
Просим вас отправить вопросы по предметам, касающиеся II-этапа, в организационный комитет не позднее 14 мая 2019 года.