14 май куни институтимизда “Қишлоқ хўжалиги гидротехника мелиорацияси” фанидан Республика фан олимпиадаси 2-босқичининг 3-4 тур топшириқлари тест ва оғзаки шаклда бўлиб ўтди. Ҳар бир тур фаннинг хусусиятидан келиб чиққан ҳолда, умумий баллар доирасида баҳоланди ва ғолиблар аниқланди.
Натижаларга кўра, институтимизнинг Гидромелиорация факультети “Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши 4-босқич 403-гуруҳ талабаси Абдукаримов Аброр Баходир ўғли ҳакамлар ҳайъати томонидан ғолиб деб топилди. 2-ўринни ТДАУ Андижон филиали “Сув хўжалиги ва мелиорация” таълим йўналиши 4-босқич 54-гуруҳ талабаси Абдулазизов Мақсудбек Абдухапиз ўғли қўлга киритди. Шунингдек, 3-ўринга Урганч давлат университети “Тупроқшунослик” таълим йўналиши 3-босқич 161-гуруҳ талабаси Адилбеков Бобурбек Бахромбек ўғли сазовор бўлди.
Олимпиада ғолибларини тақдирлаш, олимпиаданинг ёпилиши ва иштирокчиларни кузатиш тадбирлари юқори савияда ўтказилди.

Результаты предметной олимпиады
14 мая 2019 года в институте состоялись 3-4 туры 2-го этапа Республиканской олимпиады по предмету «Гидротехническая мелиорация в сельском хозяйстве», которые проводились в устной форме и в форме тестов.
По результатам олимпиады 1-место занял студент 4-курса 403 группы направления «Водное хозяйство и мелиорация» факультета гидромелиорации ТИИИМСХ Абдукаримов Аброр Баходир, 2-место занял студент 4-курса 54 группы направления «Водное хозяйство и мелиорация» Андижанского филиала Ташкентского государственного аграрного университета Абдулазизов Максудбек Абдухапиз углы, 3-место занял студент 3-курса 161 группы направления «Почвоведения» Ургенчского государственного университета Адилбеков Бобурбек Бахромбек угли.
Награждение победителей предметной олимпиады, закрытие олимпиады и наблюдение за участниками олимпиады прошли на высоком уровне.