Балли қизлар танлови ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан кўтарилган 5 та муҳим ташаббус доирасида, талаба-ёшларнинг дарсдан бўш вақтини самарали ташкил этиш мақсадида “Қишлоқ хўжалигини механизациялаш” факультетида бир қатор ишлар амалга оширилмоқда. Шу жумладан, Институт хотин-қизлар қўмитаси билан ҳамкорликда талаба-қизлар ўртасида анъанавий “Балли, қизлар” кўрик танлови ўтказилди.
Унда факультет ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари Ҳ.Бойматов, факультет хотин-қизлар қўмитаси раиси Н.Холиқова, 3-ТТЖ тарбиячи-педагоги Н.Исонқуловалар иштирок этди. Ғолиблар эсдалик совғалар билан тақдирландилар.

Проведен конкурс «Молодцы девушки»
В рамках 5 важных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан, на факультете механизации сельского хозяйства проводится ряд мероприятий для эффективной организации досуга студентов. В частности, совместно с женским комитетом института был проведен традиционный студенческий конкурс «Молодцы девушки».
В мероприятии приняли участие заместитель декана факультета по работе с молодежью Х.Бойматов, председатель комитета женщин факультета Н.Холикова, воспитатель-педагог студенческого общежития № 3 Н.Исонкулова. Победители были награждены памятными подарками.