Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан Ёшлар маънавиятини юксалтириш ва уларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш бўйича 5та муҳим ташаббус асосида илгари сурилган ижроси амалда. 2-ТТЖда Бешинчи ташаббус хотин-қизларни иш билан таъминлаш, уларни касб-ҳунарга ўргатиш бўйича "Пазандачилик" тўгараги ташкил этилган.
16-апрель куни ГИМ факультети хотин-қизлар кенгаши раиси Б. Мамадаминова, кенгаш аъзоси Х. Ботировалар бошчилигида тўгарак раҳбари факультет талабаси Собиржонова Дилшода ва унинг шогирдлари ТТЖ яшовчи талаба қизларни ифторлик дастурхони учун мазали пишириқлар тайёрлашди. Бу ташкил этилган тўгарак талаба қизларни оилавий ҳаётга тайёрлаш бўйича муҳим аҳамият касб этмоқда.

Реализация пяти инициатив на практике
Продолжается реализация 5 важных инициатив, выдвинутых Президентом Шавкатом Мирзиёевым по подъему морального духа молодых людей и содержательной организации их досуга. С целью трудоустройства девушек и их профессионального обучения в студенческом общежитии № 2 в рамках 5-ой инициативы был создан кружок «Кулинария».
16 апреля 2021 года под руководством председателя женского совета факультета механизации гидромелиоративных работ Б. Мамадаминовой и члена совета, руководителя кружка Х. Батыровой, студентка факультета Собиржонова Дильшода и ее ученики приготовили вкусную выпечку. Клуб сыграет большую роль в подготовке девушек к семейной жизни.