«Қишлоқ ва сув хўжалигининг замонавий муаммолари» мавзусидаги анъанавий XVIII – ёш олимлар, магистрантлар ва иқтидорли талабаларнинг илмий–амалий анжумани ўз ишини бошлади. Анжуманниниг Сув хўжалиги масалаларида математик моделлаштириш усуллари ва ахборот технологияларини қўллаш номи остида фаолият бошлаган 9 - шўба ҳам дастурда белгиланган Б-214 аудиторияда Раис: проф.Худаяров Б., Ҳамраис: дотс. Мирзаев С., Котиба: дотс.Каримова Х. ларнинг раҳбарлигада кўтаринки руҳда давом этмоқда.
Барча иштирокчилар ўз маърузаларини тақдимот шаклида ҳимоя қилиш билан бирга берилган саволларга жавобларни доскада амалий ишлаш ёли билан кўрсатишмоқда. Бундан олимлар, магистрантлар ва иқтидорли талабаларнинг ўз илмий ишларига қизиқиши юқори бўлаётганлиги кўришимиз мумкин.

Наука - подруга устремленных
Начала свою работу традиционная XVIII - научно-практическая конференция молодых ученых, магистрантов и одаренных студентов на тему: «Современные проблемы сельского и водного хозяйства». 9-секция конференции под названием «Методы математического моделирования в вопросах водного хозяйства и применение информационных технологий» начала свою работу в аудитории Б-214 под председательством профессора Худаяров Б. и сопредседателем доцентом Мирзаевым С., секретарем доцентом К. Каримовой.
Все участники представили свои доклады в форме презентаций и ответили на все вопросы присутствующих. Хочется отметить, что ученые, магистранты и одаренные студенты проявляют большой интерес к учебе.