Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиалида доимий равишда 1-жуфтлик дарслари
Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазириинг 2019 йил  25 октябрдаги 994-сонли буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиалида доимий равишда 1-жуфтлик дарслари Ўзбекистон Республикаси давлат мадҳиясини ижро этиш билан бошланиб келинмоқда. Ҳар ҳафтанинг жума куни талабаларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ишлари самарадорлигини ошириш мақсадида давлат мадҳияси биргаликда жўр бўлиб ижро этилмоқда. Жорий йилнинг 28 февраль куни ҳам  ушбу анъанани давом эттирган ҳолда соат 8:00 да филиал фойесида талабалар томонидан давлат мадҳияси биргаликда жўр бўлиб ижро этилди. Мунтазам ташкил этилаётган ушбу тадбирда филиалимиз директори З.Муқимов, директор ўринбосарлари Ш.Убайдуллаев, Ҳ.Равшанов, барча бўлим бошлиқлари, профессор ўқитувчилар ва 283 нафар филиал талабалари иштирок этишди.

Первые занятия в Каршинском филиале Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства
Во исполнение приказа Министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 994 от 25 октября 2019 года в Каршинском филиале Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства занятия на 1 паре начинаются с исполнения Государственного гимна Республики. Каждую пятницу Государственный гимн исполняется вместе для повышения эффективности патриотического воспитания студентов. 28 февраля текущего года, продолжая традицию, в 8:00 утра в холле филиала в исполнении студентов прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан. В мероприятии приняли участие директор филиала З.Мукимов, заместители директора Ш.Убайдуллаев, Х.Равшанов, заведующие всех отделов, профессорско-преподавательский состав и 283 студента филиала.